19.05.2017
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
10/15zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

KaWuŚ Project

KaWuŚ Project
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koniarski / Wieleba / Śliwa Project czyli KaWu’Ś Project został powołany do życia w czerwcu 2016 roku przez gitarzystę i managera zespołu, Norberta Śliwę, który zaprosił do współpracy kilku muzyków grających w Stargardzkiej Orkiestrze Jazzowej. Stargardzko-szczeciński projekt KaWu’Ś ma w dorobku debiutancki album zatytułowany „Jazz’a vu?”. Płyta powstała pod okiem i uchem polskiego realizatora i producenta Tomasza Łukszy, współpracującego min. z: Boobym McFerrinem, Nigelem Kennedym czy Frankiem Gambale; oraz Jacka Gawłowskiego, jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na świecie, który ma na koncie światową nagrodę GRAMMY za miks płyty "Randy Brecker plays Włodek Pawlik's Night in Calisia" w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album 2013. W muzyce zespołu KaWu’Ś słychać wpływy smooth jazzu, funky, bluesa, fusion i pop.
 
Wydawcą płyty „Jazz’a vu?”, która ukazała się w lutym 2017 roku, jest stargardzka firma Fronesis Marek M. Kudyba. Jej właściciel jest uznanym znawcą i pasjonatem jazzu, dlatego firma Fronesis rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwa płytowe i album „Jazz’a vu?” jest wydawniczą premierą tej firmy.
Materiał został zarejestrowany między czerwcem a grudniem 2016 roku w studiu RecPublica w Lubrzy, jednym z najlepiej wyposażonych studiów nagrań w Europie.
 
Zespół ma na swoim koncie koncerty u boku znanych jazzmanów polskich min. takich jak Adam Wendt czy europejskich min. z holenderskim trio jazzowym Rogier Telderman Trio oraz udział w prestiżowym duńskim jazzowym festiwalu Østersø Jazz Festival i Baltic Jazz Regatta.
 
Muzyka zespołu jest jak dobra, aromatyczna kawa, którą słuchacz może się delektować. Każda kolejna, wonna porcja dźwięków, kolor frazy, wprowadza w dobry nastrój, niezależnie od pory dnia.
 
Zespół Koniarski / Wieleba / Śliwa Project występuje w składzie:
Michał Koniarski  - trąbka, flugelhorn, kompozytor, aranżer
Przemysław Wieleba  - fortepian, instrumenty klawiszowe, kompozytor, aranżer
Norbert Śliwa  - gitary, producent, kompozytor, manager
Zdzisław Rakowski  - bass organ, wibrafon
Marcin Rakowski  - perkusja, instrumenty perkusyjne.
Przemysław Czaplicki  - saksofon

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl