25.05.2017
18:00

Miejsce
Na mieście

Wstęp
płatny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Happysad & Nocny Kochanek - JuweSzczecin '17

Happysad & Nocny Kochanek - JuweSzczecin '17
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Happysad / Nocny Kochanek | JuweSzczecin '17

Miejsce: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
ul. karłowicza28, 71-102 Szczecin

Pierwszego dnia na Juwenaliach zagrają happysad oraz Nocny Kochanek! W tym tygodniu poznacie również naszą niespodziankę, to będą wspaniałe koncerty!

Happysad
youtu.be/2zahfPA96BI

Happysad istnieje od 2001 roku. W skład wchodzą Jakub Kawalec (wokal, gitara, teksty), Łukasz Cegliński (gitara, wokal), Artur Telka (gitara basowa) i Maciek Sosnowski (perkusja).

Styl muzyczny Happysad określany jest najczęściej jako rock alternatywny, jednak od samego początku ciężko było zaszufladkować zespół w tym gatunku. Wokalista Jakub Kawalec w przeszłości udzielił wywiadu, w którym scharakteryzował muzykę swojej grupy jako "rock regresywny" przy okazji odcinając się od nurtu punk rocka.

"My nie jesteśmy punkrockowcami. Nie utożsamiamy się z żadną ideologią – ani punkową, ani punkrockową. Mieliśmy parę pomysłów na kilka piosenek i od razu zostaliśmy wrzuceni do jakiegoś worka z kapelami, które od 20-stu lat buntują się. Dla nas liczy się głównie muzyka. Ja zawsze mówię, że jesteśmy totalnymi, romantycznymi bezideowcami. Nie jesteśmy jakimś moralizującym tworem i takim, który wyznacza kierunki myślenia" 

Nocny Kochanek
youtu.be/KhGNOJg-1s4

NOCNY KOCHANEK to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z ogromnym dystansem do samych członków grupy oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem.

Zespół Nocny Kochanek tworzą muzycy grupy Night Mistress. Nazwę zespołu Nocny Kochanek zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi popularnej kreskówki “Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress.

To wydarzenie uznawane jest za datę narodzin Nocnego Kochanka.
W roku 2012 zespół nagrał utwór do pełnometrażowego filmu o przygodach Kapitana Bomby

“Zemsta Faraona”. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka.

Muzykę Nocnego Kochanka należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath czy Saxon.

Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach. W roku 2014 zespół wystąpił na XX Przystanku Woodstock.

Bilety stacjonarne: <w sprzedaży od 13.05>
Bilety online: Ticketos & bilety.fm

Otwarcie bram: 18.00
25.05.2017 // Czwartek

Happysad & Nocny Kochanek - JuweSzczecin '17
Na mieście

Na mieście

Szczecin