12.08.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
15zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Parampampam Trio i Bird Of Either

Parampampam Trio i Bird Of Either
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Parampampam Trio i Bird Of Either
Mazurska psychodelia w Domku Grabarza

Pochodzące z Olsztyna post-rockowe Parampampam Trio będzie kolejnym gościem cyklu Tego Słucham. Grupa słynie z w pełni improwizowanych koncertów, a w ich składzie znajdziemy muzyków m.in. z legendarnej Ścianki.  Wieczór w Domku Grabarza wzmocni występ szczecińskiego zespołu drone’tologicznego Bird of Either.

Parampampam Trio przez ostatnie dwa lata wypuścili… 17 epek. To efekt niekonwencjonalnego podejścia do procesu twórczego – materiał, który się ukazuje, rejestrowany jest na żywo w sali prób bądź podczas koncertu.  Nie grają typowych piosenek, każdy ich występ jest w całości improwizowany. - Lubimy działanie DIY dlatego swoje nagrania nagrywamy, realizujemy, miksujemy, ilustrujemy i wydajemy samodzielnie jako Głowa Konia Nagrania – tłumaczą.

Olsztynianie dali się poznać z różnych stron. Niekiedy jest to forma bardziej piosenkowa, w której „ogrywają” motyw prowadzący i płyną w rytmicznych, motorycznych i psychodelicznych improwizacjach, całość okraszając świdrującym, yassowym saksofonem. Czasami wolą  poeksperymentować i sięgnąć do takich gatunków jak ambient, drone i noise. ParampampamTrio to Andrzej Koczan, Darek Dzwolak i Paweł Nałysnik.
Drugi z zespołów, które zagrają w sobotę 12 sierpnia w Klubie Storrady (Domku Grabarza) wpisze się w powyższe stylistyki.  Bird Of Either to instrumentalny projekt inwokujący utwory z pogranicza ambient/noise. Lepiąc w jedną kule pomysły powstałe w międzyczasie oklepywania materiału swoich pozostałych zespołów, Henesh, Kutz i Petyr stworzyli własną planetę na której sprawdzają, czy można siłą dźwięku zmieniać pogodę.

Parampampam Trio i Bird Of Either 
Sobota 12 sierpnia 2017 r., godz. 20.30
Klub Storrady (Domek Grabarza), ul. Storrady 2, Szczecin
15 pln

Muzyka:
https://youtu.be/ezIdlCfpsBw
https://parampampamtrio.bandcamp.com
http://birdofeither.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=nGrYbaSfA-8

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/1819863181663964

Parampampam Trio i Bird Of Either
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org