19.08.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
15zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Guiding Lights, Wiry, Bibi

Guiding Lights, Wiry, Bibi
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Guiding Lights, Wiry, Bibi w cyklu Tego Słucham

Jeden z polskich headline’rów OFF Festivalu i dwa intrygujące, pochodzące z zupełnie innych stylistyk projekty solowe. Tak zapowiada się druga sierpniowa odsłona cyklu Tego Słucham. Guiding Lights, Wiry i Bibi zagrają w Domku Grabarza 19 sierpnia.

Guiding Lights założyli Asia, Łukasz i Piotrek żeby grać ładne, głośne i szybkie piosenki. W tym roku wydali w czołowym polskim wydawnictwie Instant Classic debiutancką płytę, której tytuł dobrze oddaje ich stosunek do życia: „New Ways to Feel Bad”. Mają liczne zmartwienia. Nie mają natomiast oczekiwań i nie wierzą w przyszłość. Jedynie skromność sprawia, że nigdy nie odpowiadają twierdząco na pytanie, czy to prawda, że są headlinerem tegorocznego OFF Festiwalu.

Za warszawskimi Wirami stoi Grzegorz Wiernicki, znany m.in. z The Phantoms i  Wild Books. Wiernicki wziął swojego Jaguara i garść efektów, po czym zamknął się w ciasnym pomieszczeniu i trzymając się prostych rytmów, ponakładał na siebie kolejne warstwy nagrania, oddając się tym samym gorączkowej medytacji (zamierzony oksymoron) nad sobą i swoimi muzycznymi korzeniami. I chociaż nie mam bladego pojęcia, czy taki był zamysł, to nie mógł tych korzeni wyraziściej podkreślić (screenagers).

Bibi (znana także z Evvolves i Hanako) łączy formy koncertu, eseju i tańca. Porusza tematy, o których ludzie boją się rozmawiać z przyjaciółmi, nawet po pijaku. Bibi to rodzaj muzycznej psychoterapii, podczas której można pozwolić sobie na bycie dziecinnym, smutnym, złym i nadwrażliwym bez poczucia wstydu. Najnowszy projekt bibi oscyluje wokół zagadnień języka, którym próbują porozumiewać się zakochani. Tagi: kitsch-pop; music-essay; synth-violence; fractured-lullaby.

Guiding Lights, Wiry, Bibi w cyklu Tego Słucham
Sobota 19 sierpnia 2017, godz. 20.30
Domek Grabarza (Klub Storrady), ul. Storrady 2
15 pln

Muzyka:
Guiding Lights
https://youtu.be/_6wI3YprA1Y
https://youtu.be/QLdrXESXoLg
https://youtu.be/OrT8rqEWlSk

Wiry
https://wiry.bandcamp.com/releases

Bibi
https://jasien.bandcamp.com/album/poemat-o-dorastaniu
https://soundcloud.com/bibibend

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/618498081672487/

Guiding Lights, Wiry, Bibi
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org