13.08.2017
12:00

Miejsce
Ogród Różany - Różanka

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Różany Ogród Sztuki

Różany Ogród Sztuki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Różany Ogród Sztuki
10. edycja
2 czerwca – 27 sierpnia 2017 r.

Koncerty południowe
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. W czerwcu na scenie wystąpią uczniowie, studenci oraz artyści szczecińskiej sceny muzycznej. W repertuarze znajdą się standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.
 
Południowym koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych. W tym miesiącu zaprezentowana wystawa pn. "Galeria wierszy laureatów I i II ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Józefa Bursewicza”, przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział  w Szczecinie.
 
Różankowe potańcówki
Uwielbiane przez szczecinian potańcówki w Ogrodzie Różanym, wracają z początkiem lata w nowej odsłonie. Tego lata będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie też polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Niemena, Skaldów, Czerwono – Czarnych, Trubadurów i oczywiście uwielbianych przez szczecinian Filipinek.
Dla wszystkich wielbicieli potańcówek mamy dobra wiadomość, tym roku tańczymy częściej i dłużej!
W czerwcu: w sobotę 10 i 24 czerwca w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród w terminie od 2 czerwca do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

 

PROGRAM NA SIERPIEŃ:

5 sierpnia godz.12.00
Koncert Trio akordeonowego Srebrzyści Akordeoniści, które tworzą: Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. 
To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku. Podczas sobotniego koncertu zaśpiewa z zespołem Natalia Glinka, młoda szczecińska wokalistka, która zaśpiewa kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.
 

6 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu  FREE BLUES BAND

Grupa blues rockowa grająca już ponad 35 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Zespól koncertował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem "Izba" Izbińskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a.

Poza tym regularnie od 25 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.  www.freebluesband.pl , www.freebluesclub.pl

Sklad zespolu: Andrzej Malcherek - guit. voc.
Agnieszka Malcherek - hammond organ
Kamil Żuchowski - bass guit.
Jakub Fiszer- drums

 

12 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Blue Bossa tworzą Maciej Bosy Marcinkowski – saksofon,  Ireneusz Leciejewski – gitara, Adam Dziewiałtowski-Gintowt - instrumenty perkusyjne, których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, takie jak Desafinado, Garota de Ipanema czy Samba de Una Nota So, ale niezwykle ciekawym elementem są znakomite utwory dziś już nieco zapomnianych kompozytorów tego gatunku, takich jak Byrd, Barroso, Peixoto czy Silva.
godz. 17.00 – 20.00
Potańcówka

13 sierpnia godz. 12.00
Koncert szczecińskiej Orkiestry Woskowej. Podczas koncertu orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści pod kierownictwem kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.

19 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie koncertu muzyka poważna wielkich kompozytorów, m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka, 
jak i muzyka popularna i filmowa.

20 sierpnia godz. 12.00
Piosenki francuskie w wykonaniu Duetu Con Fuoco – Edyta i Oleg Wolańscy oraz Iwony Rabin. 

26 sierpnia godz. 12.00
Koncert pt. „ Od Sorrento słońce płynie” – na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy. Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc – wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja) z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszek Włodarczyk, Andrzej Szpak.

godz. 17.00-20.00
Potańcówka, podczas której zagra nowa formacja znanego muzyka, wieloletniego lidera Czerwono- Czarnych, kompozytora  -Ryszarda Poznakowskiego. 

27 sierpnia godz. 12.00
Koncert polskich przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Ola Stachowiak, Waldemar Zieliński, Krzysztof Sosnowski

Ogród Różany - Różanka

Ogród Różany - Różanka

ul. Pawła Jasienicy 8, 71-899 Szczecin

91 484 82 94
sekretariat@saa.pl
saa.pl