12.08.2017
11:00

Miejsce
Ogród Różany - Różanka

Wstęp
wolny

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Różanka Dzieciom 2017

Różanka Dzieciom 2017
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Różanka Dzieciom 2017

"Różanka Dzieciom 2017” to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, plener malarski, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, projekt plenerowej czytelni, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.  
"Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział. Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą sobotę, od 3 czerwca do 26 sierpnia 2017 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.  

24 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty plastyczne - "Węglem, ołówkiem i piórkiem". Podczas zajęć uczestnicy wykonają własną okładkę do swojej ulubionej książki, wykorzystując różnorodne techniki i materiały plastyczne między innymi takie jak: ołówek, tusz i piórko, węgiel. Warsztaty będą poprzedzone krótkim wykładem na temat okładek książkowych oraz polskiej ilustracji.

Warsztaty teatralne - "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni Janiny Porazińskiej, opartej na podaniach ludowych. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i odważnego, cierpliwego pokonywania trudności.
W programie zajęć: nauka poprawnego oddechu, wymowy, emisji głosu oraz praca z tekstem.

SPEKTAKL INTERAKTYWNY z tłumaczeniem na język migowy pt. "Szewczyk Dratewka” autorstwa Janiny Porazińskiej, czyli znana opowieść o odważnym i pełnym dobra młodzieńcu, który nie mając nic do stracenia postanawia spróbować swoich sił i wyrusza w drogę, aby uratować piękną królewnę.

LIPIEC
1 LIPCA, sobota 
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty origami – podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory. 
Warsztaty ceramiki artystycznej -  nauka podstawowych technik ceramiki 
artystycznej, lepienie i rzeźbienie „z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie 
wykonanych obiektów.  Uczestnicy wykonują prace według własnego pomysłu pod okiem 
prowadzącego, które po zajęciach mogą  zabrać do domu.

Warsztaty teatralne - „Wierszowanka Pchła Szachrajka” warsztaty
teatralne oparte na wierszowanej bajce "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy. W programie warsztatów: wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny w wykonaniu aktorów Teatru la Fayette pt. „Pchła Szachrajka” na podstawie wierszowanej bajki Jana Brzechwy o przewrotnej pchełce, która lubiła robić wszystkim żarty i psoty.

8 LIPCA, sobota
godz. 12.00 – 15.00

URODZINY SZCZECINA, podczas których nie zabraknie animacji dla dzieci. 
W programie: warsztaty balonowe - nauka robienia figurek z baloników, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy i konkursy z animatorami, mega kolorowanka, zapowiadająca sierpniowy finał The Tall Ship’s Races. 
"Polski folklor tradycyjna muzyka, taniec i śpiew”. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiej muzyki, zainspirowanej polskim folklorem. W programie warsztaty wokalne, pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz wspólne śpiewanie polskich piosenek. Warsztaty poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG.

15 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty design - Księżniczki i Rycerze !  Oswajamy  smoki ! 
Warsztat dla dzieci z tworzenia zabawek oraz elementów biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej Księżniczką malarstwa polskiego. 

Na naszych warsztatach postanowiliśmy oswoić smoki, 
zrobić je bardziej łagodnymi. Czy to jest możliwe?  My już to sprawdziliśmy ! 
Przyjdzie do nas i poruszcie swoją wyobraźnię a wszystko się wyjaśni ! 
Do dzieła!
Warsztaty teatralne – "Kukiełkowy teatrzyk" to zajęcia składające się z krótkiego wykładu, prezentującego genezę i historię teatru lalek oraz części plastyczno- teatralnej,
która będzie angażowała uczestników w tworzenie wspólnego kukiełkowego spektaklu.
W pierwszej części zajęć uczestnicy oprócz genezy i krótkiej historii teatru lalek, zapoznają się z pracą profesjonalnego aktora lalkarza (spotkanie z aktorem Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie). W drugiej części spotkania uczestnikom zostanie zaproponowana bajka lub baśń, do której zostaną następnie stworzone autorskie kukiełki. A kiedy kukiełki będą gotowe, wspólnie zaimprowizujemy serię autorskich, mini spektakli, jednocześnie zachęcając uczestników do opowiedzenia własnych wymyślonych, bądź ulubionych historii.

godz. 13.00-14.00 
Interaktywny spektakl pt. „Przygody Pimpusia Sadełko”  to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Jest to rymowana bajka, którą napisała Maria Konopnicka o szalonych, szkolnych przygodach kotka Pimpusia Sadełko. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

22 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty origami – podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, czy zakładki do książek. 
Warsztaty jazzowe - "Jazz dla Dzieciaków - muzyczne inspiracje" to warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce jazzowej. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się jak różnorodny i bogaty jest świat muzyki jazzowej. Na drodze gier i muzycznych zabaw poznają historię jazzu oraz jego największe osobowości. Warsztaty będą też okazją do poznania, jak działają instrumenty jazzowych muzyków. Prowadzenie Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie.

29 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne - "Co to jest onomatopeja ?" w części wykładowej uczestnicy zapoznają się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiają na temat jej przykładów. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Warsztaty plastyczne i design 
godz. 13.00-14.00
Spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci oparty na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. Mole książkowe starają się uporządkować krainę wierszy dla dzieci. Czy im się to uda?

SIERPIEŃ
5 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne oparte na bajce „Zuzanka i Utopce". W programie warsztatów wspólne animacje i zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.
Warsztaty plastyczne – "Gips, jako materiał plastyczny, czyli warsztaty wykonywania i zdobienia odlewów gipsowych" Uczestnicy po kierunkiem instruktorów wykonują odlewy gipsowe w formach mieszają gips, nalewają do form, umieszczają w formie zawieszki.
Po stężeniu gipsu prace są wyjmowane z form, malowane farbami wodnymi i lakierowane. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabiera swoją pracę do domu. Podczas zajęć wykonywane są różnorodne formy z motywami narodowymi i elementami polskiej tradycji.

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „Zuzanka i Utopce" przedstawienie interaktywne oparte na baśni Gustawa Morcinka pt. "o tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców". Spektakl będzie prezentował wyniki interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych i będzie tłumaczony na język migowy.

12 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne i plastyczne 
godz. 13.00-14.00 
Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze polskie baśnie. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie
odegrają role w interaktywnym spektaklu. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

19 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty origami - podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.
Warsztaty muzyczne oraz spektakl pt. „Muzyczne Przygody Guliwera”

26 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty origami – podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, czy zakładki do książek. 
Warsztaty teatralne i plastyczne
godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny 
Szczegółowy program dostępny na stronie organizatora www.saa.pl 
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Organizator: SAA , Miasto Szczecin

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ogród Różany - Różanka

Ogród Różany - Różanka

ul. Pawła Jasienicy 8, 71-899 Szczecin

91 484 82 94
sekretariat@saa.pl
saa.pl