13.08.2017
19:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
5/10zł

Kategoria
Rodzinna

Pełna kultura

Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”

Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”
KONCERT RODZINNY

Artyści: 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie 
Weronika Lalik - wokal
Martyna Maciąg - wokal
Oliwia Maciejuniec - wokal
Maja Biryło - wokal
Julia Józkowska - wokal
Jakub Gibniewski - wokal
Jakub Wojciechowski - wokal
Rita Skalska - wokal
Daria Górska - wokal
Antoni Zawol - wokal
Anna Sokulska - wokal
Paulina Reszkiewicz - wokal
Oliwer Sosnowski - wokal
Pola Małkiewicz - wokal
Wanesa Adamska - wokal
Mateusz Czarnowski - kompozycje, orkiestracja utworów
Jolanta Szczepaniak - przygotowanie wokalne
Miłosz Bembinow – dyrygent

Muzyczny świat, rodem z produkcji Walta Disneya, który stworzył Mateusz Czarnowski komponując swoje szczecińskie melodie, ożyje za sprawą wspaniałego rodzinnego koncertu. W Teatrze Letnim, podczas tajemniczego sierpniowego wieczora, będzie także miała premierę najnowsza płyta Filharmonii - „I żyli długo i w Szczecinie”. 

Bohater opowieści będzie niepozorny, bo na co dzień nie zwracamy na niego większej uwagi. Po prostu jest. Otacza nas będąc świadkiem tego, kim jesteśmy. Szczecin – bo nim mowa – tego dnia zmieni się w super bohatera! 

Wszyscy wiemy, że mieszkamy w mieście rond, magnolii i pasztecików. Regionalnych akcentów jest tu tak dużo, że można by o nich śpiewać piosenki! Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, wspierana przez młodych szczecińskich wokalistów, nagrała płytę „I żyli długo i w Szczecinie”. Podczas koncertu pod tym samym tytułem, niczym Alicja, która pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do nory i znalazła się w świecie pełnym bajkowych stworów autorzy, zabiorą nas w niesamowitą podróż pełną szczecińskich historii. Rodzinny koncert w Teatrze Letnim to propozycja na fantastyczny wakacyjny wieczór 13 sierpnia 2017.
Muzyczny podróż po Szczecinie ożyje za sprawą wspaniałego rodzinnego koncertu. Usłyszymy tam utwory, z nowej płyty, o bajkowych tytułach: „Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem”. Teksty do melodii Mateusza Czarnowskiego stworzyła Malina Prześluga-Delimata młoda, bardzo ceniona dramatopisarka i autorka bajek dla dzieci. 

Będzie to koncert o Szczecinie i dla Szczecina. Z dziećmi i dla dzieci. W taki sposób złożymy hołd wszystkiemu, co jest naszym lokalnym powodem do dumy. Temu, co szczecińskie!

Premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie”
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl