11.08.2017
21:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
0.60zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Pajace

Pajace
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

R. Leoncavallo
"Pajace"

Opis:
"Pajace", międzynarodowe megawidowisko Opery na Zamku w Szczecinie realizowane przez światowej sławy reżysera Michała Znanieckiego, z udziałem artystów operowych oraz dwustuosobowego "chóru szczecinian". Spektakl oparty o operę Ruggero Leoncavallo wykorzystuje "nie-teatralne" przestrzenie w niekonwencjonalny, teatralny sposób. Spektakl poprzedzony jest akcjami happeningowymi w mieście z udziałem grup artystycznych Szczecina, które zakończy barwny korowód cyrkowców, prowadzących publiczność na spektakl.

Wielkie plenerowe widowisko Pajace R. Leoncavalla Opery na Zamku w reżyserii światowej sławy Michała Znanieckiego, które będzie można zobaczyć 11 sierpnia 2017 roku, poprzedzone będzie akcjami happeningowymi, z udziałem szczecińskich grup artystycznych. Te minispektakle to tzw. sceny zwierząt, w 6 pięknych i znanych w Szczecinie miejscach. Tango, balet, capoeira czy cyrkowe akrobacje pomogą nam zinterpretować akcję opery. Fotografie z kolei przedstawią proces powstawania spektaklu. Każda ze scen propaguje ideę „cyrku bez zwierząt”. Akcje happeningowe, które rozpoczną się o 19.30 i potrwają godzinę, zakończy barwny korowód cyrkowców, prowadzących publiczność na spektakl.

1.Pajace: scena Krokodyla (miłość)
Na tej scenie przeniesiemy się do Buenos Aires i poprzez tango argentyńskie pokażemy  namiętność i delikatność, pożądanie i uwodzenie. Ale przede wszystkim - historię miłości. Czyli właśnie to, o czym mówi Leoncavallo.

2.Pajace: scena Nosorożca (gwałtowność)
Tu przeprowadzamy się na chwilę do Brazylii, by przeżyć historię bohaterów Pajaców pokazanej jako walka, rytuał w tanecznej płynności, zmienności i dynamice capoeiry.

3.Pajace: scena Ryb (delikatność)
Miłosna schadzka kochanków z opery Leoncavalla na tle codziennego życia trupy teatralnej pokazana w interpretacji baletu, wywodzącego się przecież z karnawałowych maskarad. Głównym bohaterom towarzyszyć będą widzowie.

4.Pajace: scena Małp (pasja)
W tym miejscu powitamy grupę niemieckich artystów z zaprzyjaźnionego Stralsundu, która w formie teatru, mimiki, gestu, happeningu również przeniesie nas w świat operowych historii Leoncavalla.

5.Pajace: scena Żurawi (obecność)
Zatrzymując się tutaj dotkniemy procesu twórczego, duszy spektaklu. Poprzez fotografię, która zatrzymuje emocje w czasie, przeniesiemy się nie tylko w operową rzeczywistość. Obrazy przedstawią nam świat Leoncavalla przeniesiony do Szczecina.

6.Pajace: scena Koni (wyzwanie)
Do miasta przyjeżdża cyrk. Wędrowni artyści Leoncavalla są gotowi służyć ludziom, by ich życie choć przez chwilę było bardziej kolorowe. Skupienie, koncentracja, żonglerka, akrobacje, szczudła, klaun i … zaczynamy!

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW NA WYDARZENIE
1. Rezerwacja biletów na Wydarzenie, które odbędzie się 11 sierpnia 2017 r. o godz. 21 w
Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie w cenie 60 groszy brutto za 1 bilet
Szczególy na www.opera.szczecin.pl

Pajace
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl