30.06.2019
16:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Letnie koncerty plenerowe

Letnie koncerty plenerowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

LETNIE KONCERTY PLENEROWE
Dziedziniec menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

W przypadku niepogody – Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

Podczas wakacji na Dziedzińcu Menniczym Zamku organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego. 
Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar – wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Koncert wokalny
30.06.2019 (niedziela), godz. 16.00
, wyjątkowo dziedziniec Zamku (a nie Menniczy), wstęp wolny

Mirosław Kosiński – baryton
Krzysztof Figiel – fortepian 

W programie przeboje lekkiej muzyki wokalnej, m.in. pieśni włoskie, rosyjskie romanse, polskie pieśni i piosenki przedwojenne oraz piosenki kompozytorów amerykańskich. 

Mirosław Kosiński  swoją przygodę z operową sceną zaczął jeszcze podczas studiów w Łodzi, gdy nawiązał współpracę z Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym. Ze Szczecinem związany jest na stałe od kwietnia 1979 roku. Był śpiewakiem-solistą Opery na Zamku (dawniej Państwowy Teatr Muzyczny, Opera i Operetka). W maju 1979 roku debiutował w tytułowej roli w operze Karola Kurpińskiego Henryk VI na łowach. Ma w swoim dorobku artystycznym główne partie barytonowe w operach St. Moniuszki, G. Verdiego, G. Pucciniego, G Bizeta i K. Kurpińskiego. Chętnie śpiewa również w operetkach i musicalach (Boccaccio, Zemsta Nietoperza, Baron Cygański). Jest też wykonawcą pieśni od romantyzmu po utwory współczesne. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują oratoria, msze i kantaty. Występował na estradach i scenach prawie całej Europy oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Dokonał licznych nagrań wokalnych, które ukazały się na kilku płytach kompaktowych. Brał również udział w muzycznych programach telewizyjnych. Mimo przejścia na emeryturę w 2008 roku nadal jest aktywny artystycznie – śpiewa, organizuje i prowadzi koncerty oraz imprezy muzyczne.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl