15.07.2018
16:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pozostałe terminy
Pełna kultura

Letnie koncerty plenerowe

Letnie koncerty plenerowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

LETNIE KONCERTY PLENEROWE
Dziedziniec menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

W przypadku niepogody – hol w skrzydle wschodnim (wejście A). Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca na pół godziny przed koncertem).

W okresie letnim przygotowywana jest muzyczna oferta plenerowa. Program koncertów powinien usatysfakcjonować szerokie grono melomanów.

Koncert zespołów kameralnych XXV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych
8.07.2018 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec menniczy, wstęp wolny

W programie muzyka kameralna w wykonaniu zespołów stworzonych przez uczestników XXV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych, organizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w dniach 3 - 15 lipca 2018.

Retro Gitary: Klenczon - Legenda
15.07.2018 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec menniczy, wstęp wolny

Koncert składający się z największych przebojów Krzysztofa Klenczona z czasów jego twórczości w zespołach Czerwone Gitary oraz Trzy Korony, a także z czasów twórczości na emigracji w Stanach Zjednoczonych. „Powiedz stary gdzieś Ty był”, „Nikt na świecie nie wie”, „10 w skali Beauforta”, „Port”, „Raz na tysiąc nocy” czy „Natalie” to piosenki znane, lubiane i do dziś nucone przez szerokie grono wielbicieli jego talentu. 
Utwory w nowych aranżacjach wykonają członkowie zespołu RETRO GITARY: Piotr Huegel (gitara, wokal), Krzysztof Zaborniak (gitara, wokal), Janusz Jędrzejewski (gitara basowa), Kuba May (perkusja).

Wojtek Rapa Quartet
22.07.2018 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec menniczy, wstęp wolny

Wystąpi Wojtek Rapa Quartet w składzie:
Małgorzata Jarmoc - wokal
Wojtek Rapa – wokal, gitary
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas
Maciej Golański – perkusja 

Artyści wykonają znane i lubiane piosenki różnych epok i stylów muzycznych, począwszy od big-beatu przez rocka, bluesa po jazz. Zabiorą słuchaczy w sentymentalną podróż muzyczną, skłaniającą do wspomnień. Zabrzmią m.in. utwory z repertuaru The Beatles, Janis Joplin, Stanisławy Celińskiej, Czesława Niemena, kompozycje Krzysztofa Komedy oraz utwory własne.

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikarz muzyczny, współpracownik magazynu „TopGuitar”. Grał w popularnych zespołach big-beatowych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. Wawele czy Telegram Jacka Bromskiego. Współpracował z pionierami polskiego mocnego uderzenia: Kasią Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami NO TO CO i Czerwonych Gitar. W latach siedemdziesiątych brał udział w festiwalach Jazz nad Odrą, Festiwalu Awangardy w Kaliszu. Pomysłodawca cyklu koncertów „Szczecińskie Dinozaury” oraz „Muzyczne Zaduszki”. Od 1995 roku kieruje własna formacją jazz-rockową „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Z. Levandkiem, T. Grabowskim, A. Wentem, P. Serafińskim. Jest stałym członkiem legendy polskiej sceny big-beatowej – zespołu Czerwono-Czarni, autorem książek o tematyce rockowej „Szczeciński big-beat, Czerwono-Czarni i ja”, „Mocne uderzenie po szczecińsku”. Jako solista i wraz z zespołem wystąpił w filmie „Bilet na Księżyc”, nagrodzonym na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2013 roku. W kwietniu br. Wojciech Rapa obchodził jubileusz 55-lecia działalności artystycznej. 

Grupo Costa
29.07.2018 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec menniczy, wstęp wolny

Zespół Grupo Costa to piorunująca dawka muzyki latyno, porywającej serca i dusze. Latino & Salsa Music w ich wykonaniu to zestaw światowych przebojów tego gatunku oraz kompozycji autorskich. W bogatym repertuarze odnaleźć można melodie i rytmy Karaibów (bolero, son, cha-cha, merengue),  Brazylii (samba, bossa nova), Hiszpanii (habanera i rytmy pokrewne flamenco). Nowoczesne aranżacje oraz różnorodny repertuar zespołu sprawiają, że Grupo Costa prezentuje wszystko to, co najlepsze w muzyce latynoamerykańskiej. Charyzma muzyków, obok ciepłego brzmienia i melodyjności, odzwierciedla dziką ekspresję oraz żywiołową rytmikę tego gatunku.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl