28.07.2017
18:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
35/40zł

Kategoria
Festiwal muzyczny

Pełna kultura

Festiwal „Nogi z Waty”

Festiwal „Nogi z Waty”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zapraszamy Cię na festiwal, który już w wakacje odmieni oblicze Szczecina! Wyśmienita muzyka, koncerty na najwyższym poziomie, projekt "Budyń Julka Tuwima", warsztaty muzyczne prowadzone przez artystów, niesamowita impreza na statku, dobre jedzenie i zimne piwko... przedstawiamy Wam "Nogi z Waty"!

Wystąpią:
Night Marks @Ma Beata Roma Romanow
Budyń Julka Tuwima (gościnnie Czesław Mozil)
Oprócz tego: WARSZTATY MUZYCZNE I AFTER PARTY NA Statek Joanna - Bulwary Szczecińskie

Dzień 1
18:00 wstęp na teren Starej Rzeźni
19:00 START KONCERTÓW

Support - Roma
Ona - Roma - współczesna szamanka śpiewająca o snach. Oni - muzycy, pasjonaci, przyjaciele tworzący melodie, do których każdy chciałby śnić.
Lubimy grać, jeść i imprezować razem. Często pojawiamy się na jamach w różnych szczecińskich lokalach. Obecnie gramy w składzie : perkusja - Piotr Poprawski, gitara basowa - Bartosz Jurgiel, gitara elektryczna - Wojciech Grzyl, instrumenty,
klawisze i sample - Piotr Pelo Gołdych, wokal - Beata Romanowska, znana jako Roma.

@MA
Podróż piątki przyjaciół, których losy złączyły się ze sobą, by wspólnie emitować rytmy rodem z kosmosu. Zespół powstał w 2014 roku. Jego członkowie wcześniej tworzyli zespoły Big Fat Mama, Moonlight, Arka Noego i Dikanda.

Night Marks
Nieco ponad 3 lata po wydaniu debiutanckiej EPki, którą muzycy z Wrocławia zatrzęśli polską sceną, przedstawiamy Wam pierwszy album Night Marksów "Experience". Za tą nazwą (wcześniej Night Marks Electric Trio) stoi dwóch wyjątkowych muzyków - Marek Pędziwiatr oraz Piotrek Skorupski, lepiej znany jako Spisek Jednego. Łączy ich miejsce zamieszkania (Wrocław), ale przede
wszystkim obaj kochają jazz, soul, oraz hiphop, a żeby tego było mało, współczesna elektronika nie jest im obca. Z takiego tygla urodziło się niepowtarzalne brzmienie nightmarksów - wysmakowane sample, wirtuozeria na klawiszach, wybitny bas oraz niebanalne teksty. Po wydaniu debiutanckiego mini albumu muzycy z Wrocławia zostali szeroko dostrzeżeni przez innych artystów, co przekuło się na liczne kolaboracje. Night
Marks produkowali m.in. dla Tego Typa Mesa, Rasmentalism, JWP, Wozza, Bass Sekolah, Bilala, oraz obecnie dla Pauliny Przybysz.

28.07. piątek START około 22:00 AFTER PARTY na Statek Joanna - Bulwary Szczecińskie

Zagrają:

Spisek Jednego

Spisek Jednego to charakterystyczna postać na polskiej scenie muzycznej, która swoją wszechstronność i talent łączy z wielkim zaangażowaniem oraz aktywnością na wielu polach.

Przede wszystkim artysta jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie fortepianu oraz prestiżowego Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw, którego gośćmi byli m.in. Moodymann, Dorian Concept, Ikonika czy Tomasz Stańko. Co więcej, od lat Spisek to uznany producent i DJ, który współtworzył wiele projektów artystycznych – poza solową twórczością mowa tu m.in. o grupie Night Marks Electric Trio czy współpracy z Pauliną Przybysz, W.E.N.Ą. oraz Spinachem. Jego wydawnictwa ukazywały się nakładem tak znanych wytwórni, jak Asfalt Records, S1 Warsaw, U Know Me czy Polish Juke.

Jeśli chodzi o działalność klubową, Spisek Jednego jest organizatorem popularnego cyklu Electro-Acoustic Beat Sessions, którego gośćmi byli m.in. M.E.D., Coultrain, Vienio, Te-tris, W.E.N.A. Jeru The Damaja, Paulina oraz Natalia Przybysz czy Raashan Ahmad. Ponadto, muzyk dzielił scenę z takimi postaciami, jak chociażby Hudson Mohawke, Rustie, Kaytranada, Snakehips, 123MRK, Paul White, Om Unit i Falcons.

Wśród największych dokonań artysty należy wymienić wyróżnienie magazynu Soulbowl.pl, który uznał go za jednego z najlepszych remikserów roku 2012, a także popularną nagrodę WARTO wrocławskiej Gazety Wyborczej i występy na takich festiwalach, jak Open’er, Free Form, The Wall czy Burn In Snow.

Marek Pędziwiatr

Wszechstronny artysta, muzyk i dj. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Także absolwent Red Bull Music Academy Bass Camp we Wrocławiu (2013).
Od 2014 roku kierownik muzyczny festiwalu FAMA.
Główne projekty muzyczne Marka to Night Marks, Electro-Acoustic Beat Sessions (EABS) i Ludojad. Od niedawna jest też członkiem legendarnej grupy Urbanator.

Groh


Dominik Szczepaniak (MA, Kapitan Stereo)
Dj i perkusista, który w swoich setach kładzie nacisk głównie na muzykę house i techno. Podczas imprezy z powodzeniem stanie za dj'ką, jak i siądzie za bębnami. Ogólne spojrzenie na muzykę od strony perkusisty daje gwarancje rytmicznej i gorącej imprezy, zaś naturalny groove połączony z doskonałymi umiejętnościami technicznymi gwarantuje, zmieniający napięcie, wysokiej jakości mix. Znajomość trendów w wymienionych stylach pozwala na zaprezentowanie miksów ze znanymi, ale jednocześnie niebanalnymi utworami. Grywał w klubach takich jak Loftus Hall, Farbfernseher, Chalet(Berlin) 1500m2, 55, Luzztro(Warszawa) Sfinks, Soho(Sopot) Rozrywki 3, Prozak(Kraków) 8bitów(Poznań) INQ(Katowice) u boku takich artystów jak K Alexi Shelby, Catz n Dogz, Tigerskin, Patrice Scott, Adam Port, Daniel Stefanik, Jacek Sienkiewicz, Iron Curtis, Daniel Dexter, KAMP!, Vakula, Daniel W Best, Kalle Kuts, Chmara Winter, SLG, Pol_on, dj Olivia i wieloma innymi.

Dzień 2 – 29.07. (sobota)

14:00-17:00
Warsztaty muzyczne dla młodzieży (od piętnastego roku życia) i dorosłych.

Program warsztatów:
Spotkanie z artystami poświęcone metodom tworzenia współczesnej muzyki rozrywkowej.
Reprezentacja zespołów Night Marks i Ma podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. Muzycy w indywidualny sposób opowiedzą o stosowanych przez siebie metodach pracy nad kompozycją, metodach pracy w studio oraz pracy w grupie muzyków.

Część praktyczna- warsztaty śpiewu intuicyjnego
Warsztaty mają rozwinąć w uczestnikach odwagę śpiewania i zabawy muzyką.
Rozbudzić ich wyobraźnię muzyczną i zachęcić do budowania własnej drogi artystycznej.
Zajęcia te koncentrują się na indywidualnym podejściu do każdego uczestnika.

W ramach zajęć przewidujemy:
- wprowadzenie
- integracja/rozgrzewka: ćwiczenia oddechowe, szukanie naturalnych rezonatorów w ciele, technika koncentracji i uwrażliwiania na ciało jako instrument.
- śpiew intuicyjny w parach
- śpiew grupowy

18:00 Koncert Budyń Julka Tuwima (gościnnie Czesław Mozil)

Muzyczna wędrówka po młodości ulubionego poety dzieci - Juliana Tuwima, który jak nikt rozumiał ich ruchliwą naturę i optymizm. Koncert nie jest zbiorem kołysanek, ale energiczną muzyką do zabawy pośród różnorodności barw i pogodnych nastrojów poezji, która uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do innych. Teksty piosenek to parafrazy wierszy Tuwima napisane przez znakomitych współczesnych autorów literatury dziecięcej. Bez trudu odnajdziemy w nich wersy “Lokomotywy”, „Abecadła”, “Dyzia Marzyciela” czy “Słonia Trąbalskiego”.
Zespół wystąpi w składzie:
Jacek „Budyń” Szymkiewicz - wokal, gitara elektryczna
Joanna Ewa Zawłocka - wokal
Piotr „Bajzel” Piasecki - gitara basowa, elektronika
Paweł Osicki – perkusja

gość specjalny Czesław Mozil – wokal, akordeon


Budyń Julka Tuwima to ponadczasowy projekt, który sprawi frajdę wszystkim dzieciom małym i dużym.

BILETY:
Dzień 1
Koncerty (28.07. piątek) + After Party na Statek Joanna - Bulwary Szczecińskie (28.07.)
+ w cenie biletów rónież warsztaty muzyczne (29.07.)
35zł (przedsprzedaż) /// 40 zł w dniu koncertówDzień 2
Koncert Budyń Julka Tuwima + warsztaty muzyczne (29.07. sobota) + w cenie biletu również After Party na Statek Joanna - Bulwary Szczecińskie (28.07.)
Dorośli 60zł (do 27.07. włącznie) /// 70zł (28-29.07.)

Bilety dla dzieci do lat 13 na Budyń Julka Tuwima 30 zł!!!
Bilety do kupienia na bilety.fm oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni (nasz punkt informacyjny)

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/