17.07.2017
11:00

Miejsce
Galeria Tworzę się

Wstęp
wolny

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Teatralny Plac Zabaw

Teatralny Plac Zabaw
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Teatralny Plac Zabaw. Laboratorium Teatru Cieni*
TWORZĘ SIĘ w 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)

*w lipcu i sierpniu Teatralny Plac Zabaw otwarty jest dla wszystkich w każdą niedzielę i poniedziałek w godz. 11:00-16:00 (wstęp wolny)

Podczas wakacji galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza do laboratorium teatru cieni, w którym odkrywać można tajemnice światła i cienia. Podczas wizyty na Teatralnym Placu Zabaw będzie można przyjrzeć się tajemnicom tego typu teatru, obserwować z bliska magiczny świat ale również tworzyć go i zmieniać przy użyciu światła oraz dostępnych rekwizytów (lalek i masek cieniowych). W przestrzeni galerii znajduje się interaktywna instalacja MACHINARIUM CIENIOWE, prezentująca m.in. cienie 3D, kolorowe kolaże świetlne wykorzystujące zjawisko polaryzacji, a także stanowiska oparte na odbiciach i refleksach. Inspiracją do powstania instalacji była wizja miasta, zbudowanego z maszyn i wynalazków obsługiwanych przez roboty - jego mieszkańców.
Teatralny Plac Zabaw odbywa się ramach projektu "Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie", realizowanego w galerii TWORZĘ SIĘ od 2014r.

MACHINARIUM CIENIOWE
Teatr Figur Kraków

WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA
Agnieszka Polańska (Teatr Figur Kraków)
Katarzyna Mierzejewska (Kashart)

KURATOR TWORZĘ SIĘ
Paulina Ratajczak (Las Sztuki)

ORGANIZATORZY
13 muz, Las Sztuki

FINANSOWANIE
Miasto Szczecin

UWAGA!
W okresie wakacyjnym przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com. 

Galeria Tworzę się

Galeria Tworzę się

pl. Żołnierza Polskiego 2 70-551 Szczecin (budynek 13 muz, wejście od ul. Tkackiej)

+48 515 269 741
tworzesie@gmail.com
http://www.tworzesie.pl/