23.07.2017
17:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Amfiteatr Jazz Café

Amfiteatr Jazz Café
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Amfiteatr Jazz Café

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe jak co roku w letnie, niedzielne popołudnia prezentuje w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec koncerty pod wspólnym tytułem AMFITEATR JAZZ CAFE.

W tym roku również w 4 lipcowe popołudnia (zawsze w niedzielę, zawsze o 17:00) proponujemy 4 doskonałe zespoły i solistów. Tegoroczne koncerty odbywają się pod hasłem W AMFITEATRZE HELENY MAJDANIEC ŚPIEWAMY PIOSENKI
HELENY MAJDANIEC. Sami jesteśmy ciekawi jak z tym hasłem poradzą sobie zespoły, które nie mają w składzie wokalistów.

Chcemy aby atmosfera koncertów w amfiteatrze w niedzielne pogodne (mamy nadzieję) popołudnia przypominała czasy dawnych koncertów promenadowych w parkach i ogrodach, do czego Park Kasprowicza doskonale się nadaje. Cały cykl zdobył sobie już sporą widownie, a dzięki Państwa informacjom cykl ten zdobywa sobie coraz większą popularność.

Zaczynamy z bardzo wysokiej półki. W najbliższą niedzielę 09 lipca zagra doskonały amerykański trębacz CHARLI GREEN z zespołem jednego z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych KRZYSZTOF "PUMA" PIASECKI QUARTET.

Na wszystkie koncert WSTĘP WOLNY.

09 lipca 2017
CHARLI GREEN (USA)
KRZYSZTOF "PUMA" PIASECKI QUARTET

Charli Green – amerykański trębacz, kompozytor, aranżer. Urodził się i dorastał 
w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi w tym 
z Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem. Obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje.

Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog-jeden 
z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ’70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music 
w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego “Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i in.

16 lipca 2017 – SWING LOVERS

Zespół Swing Lovers powstał w 2001 roku w Szczecinie i został stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie muzykę na najwyższym poziomie, a do tego znaną, lubianą i wykonywaną w pełni na żywo.  Założycielem zespołu był znany pianista, kompozytor, aranżer i nauczyciel Stefan Lubkowski.  
W repertuarze zespołu znajdują się największe standardy muzyki rozrywkowej, jazzowo-swingowej, latynoamerykańskiej, pop, tanecznej, poczynając od lat 20-tych, a kończąc na aktualnych hitach z list przebojów. Podstawę zespołu tworzy kwartet, w składzie instrumentalnym: gitara basowa, perkusja, fortepian, puzon i wokal, dzięki czemu Swing Lovers doskonale pasuje na uroczystości, bankiety, bale, kolacje, koncerty, wernisaże itp. Szefem zespołu jest puzonistka i wokalistka Anna Nowik. Dzięki oryginalności i różnorodności wykonywanej muzyki zespół usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego słuchacza, czego potwierdzeniem są liczne festiwale i koncerty w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii.

23 lipca 2017 – MARIANNA WRÓBLEWSKA feat. WOJCIECH KAMIŃSKI & WOJCIECH RAPA JAZZ BLUES COMPILATION

Marianna Wróblewska jedna z najbardziej doświadczonych polskich wokalistek jazzowych wystąpi 
z jazzowym recitalem zawierającym wszystkie najbardziej znane i lubiane standardy muzyki jazzowej. Marianna Wróblewska jest bardzo mocno związana ze Szczecinem gdyż jest jedną z laureatek „Złotej Dziesiątki” podczas 2 Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 1963 r. Niespodzianką mają być piosenki patronki amfiteatru Heleny Majdaniec w wykonaniu jej niegdysiejszej koleżanki z Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie, Marianny Wróblewskiej. To chyba wciąż za rzadko słyszymy w amfiteatrze Heleny Majdaniec jej piosenki. Marianna Wróblewska wystąpi z jednym z najlepszych polskich pianistów jazzowych Wojciechem Kamińskim oraz ze szczecińskim zespołem Wojciech Rapa Jazz Blues Compilation z wokalistką Małgorzatą Jarmoc.

30 lipca 2017 – POMERANIAN YOUTH BIG BAND

Pomeranian Youth Big Band to 18 osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową. Powstała w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu i gdzie również odbywają się próby. Orkiestra w 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Z big-bandem współpracują znani muzycy i wokaliści Jola Szczepaniak, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski. Kierownikiem muzycznym jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry.

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

Więcej na:
www.zsj.com.pl
www.facebook.com/amfitearjazzcafe

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe    
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin           
www.zsj.com.pl 

Amfiteatr Jazz Café
Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl