26.08.2017
21:00

Miejsce
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Wstęp
5/20zł

Kategoria
Klubowe

Klubowe granie

We Bring You Back The Sound

We Bring You Back The Sound
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

We Bring You Back The Sound

Restartujemy cykl RaveRiver, który stworzył nas muzycznie, pozwolił poznać tylu cudownych ludzi, zaowocował w długoletnie przyjaźnie, a którego prowadzenie sprawiało nam tyle frajdy! Także przynosimy Wam znów moc dźwięków z różnych miejsc. Dźwięków, które nas kręcą. Ludzi, którzy nas inspirują. I mamy nadzieję, że będziecie się dobrze z nami bawić!

Timetable:
TBA - ale wierzcie nam, że chcecie być tam wcześniej bo my jaramy się na myśl o secie każdego z naszych gości.

Lineup:

Fracture
O Fracturze można by pisać długo. Oficjalne bio głosi, że jest koneserem dobrego jadła i ostrych sosów. Poza tym prowadzi swoją wytwórnię Astrophonica, która działa aktywnie od ponad dziesięciu lat, wydając między innymi jego kolaboracje z długoletnim partnerem - Neptunem. Kawałki Fracture'a wychodziły w tak legendarnych wytwórniach jak Metalheadz czy Exit Records UK. Ciężko opisać jego styl - każdy kawałek doprawiony jest innym sosem (od half-tempo pląsającego z trapem i juke'iem po mocne i konkretne harkniecia zabarwione acid housem). Genialny producent i DJ pierwszej klasy. 

Personalna notka: Fracture'a pierwszy raz w miksie usłyszałem dość późno, bo dopiero na SUN AND BASS 2016, ale co to był za miks! Cieżkie konkretne beaty, w które wplótł half-tempo, a pożniej zasamplował do tego funk. Szczerze dla mnie najlepszy set tamtego festiwalu. Swoboda poruszania się po dzwiękach i technika jakiej można tylko zazdrościć. 

Document One
To duet producencki, w którym biorą udział Matt King i Joe Froud, better known as Document One, który wyrósł na scenie UK bass'u. Solidny warsztat zaowocował w harmoniczne i pokręcone dźwięki, które docenić mogą ludzie niezwiązani z muzyką elektroniczną. Duet dostał wsparcie i został zauważony przez takie formacje i dejotów jak m.in. Knife Party, DJ Hype, TC, Spor, Mistajam, DJ Friction, Trever Nelson, Crissy Criss, Fabio & Grooverider, DJ Target, Annie Nightingale, Skream czy Benga. Ostatnie releasy duetu zazębiają się bardziej z neurofunkiem, podając dynamiczne dźwięki z dawki melodii. 

Personalna notka: Gościć będziemy Matt'a. Miałem przyjemność posłuchać go na randomowej czwartkowej imprezie gdzieś na Shoreditch, gdzie wpasował się w harmonijny set Dexcella i przywalił konkretnym dźwiękiem, nie zabijając melodii.

Silence Groove
To polski i wyjątkowy wkład w scene światową Drum and Bassu. Ale nie zawsze tak było, bo pierwsze dźwięki które wydał był z zupełnie innego klimatu - transu. Te wpływy bardzo mocno było słychać w drumowych produkcjach gdzie przeniósł swój warsztat. Kolaborując ze Skeletonem wypuścił pierwszy ep `Love You Lose` na Soul Deep Recordings. I tak się to potoczyło. Support od załogi Bassdrive, nie przerwany drive, żeby robić kawałki, pasja i miłość do muzyki, zaowocowały współpracą z Off-World Records i Fokuz Recordings. Silence Groove stał się chyba najbardziej rozpoznawalnym polskim producentem w swoim gatunku na świecie. Jego kawałki znajdowały się w czołówce liquidowych chart listów. 

Personalna notka: Kuba aka Kólka aka Mały Troll trafił do nas całkowicie przypadkowo. Dwa razy gadaliśmy na IRCu dnb.pl. On robił właśnie praktyki w Szczecinie, my impreze z Benem XO. I tak po raz piewszy Kuba zagrał DNB imprezę na totalnym spontanie. Wielkokrotnie razem ze Skeletonem byli później naszymi gośćmi i jeśli restartować cykl, to tylko z takimi przyjaciółmi. bro

Alegria
O ile w Polsce warsztat DJów jest naprawdę porządny, to mało jest takich ludzi jak Alegria. Staranne blendy, przemyślana selekcja łącząca ogień z wodą - człowiek jak szafa grająca pełna perełek i gatunków o których nawet się Wam nie śniło. Wulkan energii i morze miłości do tej muzyki. Na stałe związany z poznańskim kolektywem (i najdłużej działającym regularnie w PL cyklem imprez DNB) - DrumObsession. Prowadzi cotygodniowe audycje w Bassdrive.com i lokalnym Radio Afera. Ma na koncie sety DJskie poza polską sceną (Austria, Czechy, Niemcy, USA, UK) i festiwale (Audioriver Festival, Let It Roll, SUN AND BASS), a także pierwsze producenckie kroki.

Personalna notka: Piotrek był naszym pierwszym gościem spoza Szczecina, a znamy sie z IRCa i sławetnego forum dnb.pl. Gościł kilkakrotnie u nas, jak i naszych przyjaciół z PCV Crew, zawsze przynosząc świeże dźwięki i pomysły. bro

Bass Is Fundamental
Trio imprezowe, w którym udział biorą Ola Olah Konratowska, Teoem Tomasz Radzki i Piotr Nullptr. Selekcja zakrapianych bassem dźwieków od dubów, przez dancehall po jungle. Notoryczni imprezowicze i najlepsza załoga świata. Regularnie goszczą na lokalnych, ale także ogólnopolskich eventach. Już niedługo poprawdzą wodzę jako Sound System.  
Personalna notka: ciężko znaleźć lepsze ziomeczki niż Wy

Patryk Rats Milk
Książę cyganów, osoba utożsamiana ze szczecińskim neurofunkiem. Promotor, członek PCV Crew. Niesamowity flow mixu. Sety w Polsce i za granicą. Czy ja wogóle muszę Patryka przedstawiać? ;]

Personalna notka: Jeśli Marv (RIP) był dla RaveRiver ojcem chrzestnym to Patryk i PCV crew jest ... coś w stylu brata z innej matki

Host: Bartłomiej SpecOne & Piotr Nullptr

Bilety na bramce: 
21:00-22:00 5PLN
po 22:00 panie 15PLN / panowie 20 PLN

We Bring You Back The Sound
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury

ul. Kolumba 4, Szczecin

604 194 494