17.09.2017
18:00

Miejsce
Różne miejsca

Wstęp
30/80złzł

Kategoria
Festiwal muzyczny

Pełna kultura

MEISINGER Music Festival

MEISINGER Music Festival
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

MEISINGER Music Festival - Szczecin 2017 jest pierwszą edycją festiwalu którego dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Meisinger. Jednym z założeń tego festiwalu jest zapraszanie do Szczecina największych gwiazd muzyki klasycznej których obecność w tym mieście będzie nie tylko wydarzeniem dla melomanów z regionu, ale także z kraju i zagranicy. Dużym atutem wszystkich koncertów jest zachowanie bardzo przystępnej ceny biletów nawet na największe wydarzenia festiwalu, aby każdy miłośnik muzyki mógł z oferty festiwalowej skorzystać. Wśród zaproszonych gwiazd pierwszej edycji MEISINGER Music Festival są - Piotr Anderszewski (obok Krystiana Zimmermana najsłynniejszy polski pianista), Daniel Stabrawa (legendarny koncertmistrz Filharmoników Berlińskich), Soyoung Yoon (zwyciężczyni Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 roku), czy zaliczana do najlepszych orkiestr świata - Sinfonia Varsovia.

"Serdecznie zapraszam Państwa na wszystkie koncerty festiwalowe mając nadzieję na to, iż ten festiwal na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Szczecina. Każdego roku planuję zapraszać do naszego miasta największe gwiazdy scen światowych i w ten sposób dawać Państwu przynajmniej cząstkę tego co najlepsze w muzyce. Organizuję ten festiwal dla Was i z myślą o Was Drodzy Melomani. Do zobaczenia!"

Krzysztof Meisinger

15.09.2017 19:00
MEISINGER MUSIC FESTIVAL: INAUGURACJA
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48
CENA: 50,00 ZŁ

Marcel Markowski - wiolonczela
Sinfonia Varsovia
Daniel Stabrawa - dyrygent

Program:
W. A. Mozart - Symfonia No.1 KV 16
J. Haydn - Koncert wiolonczelowy C-dur
W. A. Mozart - Symfonia C-dur "Jowiszowa" No. 41 KV 551

Marcel Markowski
Jest jednym z najwybitniejszych i wyróżniających się wiolonczelistów młodego pokolenia, laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach wiolonczelowych. Studiował w Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja (studia licencjackie ukończone z wyróżnieniem oraz studia magisterskie) oraz w ramach międzynarodowej wymiany międzyuczelnianej Erasmus w klasie prof. Michaela Flaksmana oraz Jeleny Ocicw Mannheim (Niemcy).

W latach 2014-2015 był studentem International Menuhin Music Academy w Coppet (Szwajcaria).

Od czerwca 2012 roku jest muzykiem orkiestry Sinfonia Varsovia, obecnie na stanowisku lidera wiolonczel. Wielokrotnie występował jako solista pod batutą takich dyrygentów jak Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Aleksander Sladkovsky, Benjamin Ellin, Adriy Yurkevych.

Jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego.

W 2014 roku nagrał pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii Koncert wiolonczelowy Mieczysława Weinberga, a w roku 2016 nagrał wraz z Jakubem Haufą pierwszą studyjną wersję Concerto Doppio Krzysztofa Pendereckiego (w wersji na skrzypce i wiolonczelę) pod batutą samego mistrza.

Daniel Stabrawa
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (w klasie skrzypiec prof. Zbigniewa Szlezera), laureat międzynarodowych konkursów muzycznych (m.in. im. Nicolo Paganiniego w Genui), muzyczną karierę zaczynał jako koncertmistrz Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Od 1983 roku gra ze słynnymi Filharmonikami Berlińskimi, a od 1986 roku jest ich pierwszym koncertmistrzem oraz solistą.

Grał z nimi m.in. I Koncert skrzypcowy Siergieja Prokofiewa, Koncert skrzypcowy Kurta Weilla, III Koncert skrzypcowy Jenő Hubay'a, Muzykę na skrzypce i orkiestrę Rudiego Stephana oraz sensacyjnie przyjęty, a po raz pierwszy wykonany w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 1994 roku, pod batutą Marissa Jansonsa – I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego, którego twórczość Daniel Stabrawa propaguje na estradach całego świata jako solista i kameralista. Koncert ten wykonywał też z wielkim powodzeniem w Londynie (Royal Festival Hall) i Madrycie z London Philharmonic Orchestra.

Występując w największych salach koncertowych Europy, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy'm, jako solista, wykonywał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego.

Daniel Stabrawa jest także prymariuszem kwartetu smyczkowego Philharmonia Quartet Berlin, który w zawrotnym tempie zdobył międzynarodowe uznanie i renomę, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych – od Japonii po Stany Zjednoczone. Krytycy zaliczają go do światowej elity tego typu zespołów, a jeden z amerykańskich recenzentów napisał wręcz, iż wyznacza on światowy standard artystyczny kwartetów. Zespół nagrał wiele płyt, spośród których najlepsze zostały wyróżnione nagrodami, w tym dwukrotnie prestiżową nagrodą krytyków niemieckich – Echo Klassik.

Daniel Stabrawa występuje regularnie jako solista – z różnymi orkiestrami, od Skandynawii po Amerykę Południową, a także z recitalami – w czołowych ośrodkach muzycznych świata. Zasiada również w jury wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

Od 20 lat zajmuje się także działalnością dyrygencką. Był między innymi dyrygentem-szefem orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis, z którą koncertował m.in. w Szwajcarii oraz nagrał kilka płyt (dla CD Accord i Cavalli-Records).

Sinfonia Varsovia
W 1984 roku, na zaproszenie Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora naczelnego Centrum Sztuki STUDIO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie oraz Franciszka Wybrańczyka, dyrektora Polskiej Orkiestry Kameralnej, na występy w Polsce w charakterze solisty i dyrygenta przybył legendarny skrzypek Yehudi Menuhin. By sprostać wymaganiom repertuaru, orkiestra zaprosiła do współpracy wybitnych muzyków z całego kraju. Pierwsze koncerty zespołu dyrygowanego przez Menuhina spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i uznaniem krytyków, a Menuhin przyjął propozycję dyrekcji objęcia funkcji pierwszego gościnnego dyrygenta nowo powstałej orkiestry - Sinfonii Varsovii.

Sinfonia Varsovia występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych - dyskografia liczy ponad 230 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. W 2012 roku Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Krzysztof Penderecki i dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski, podpisali list intencyjny o budowie sali koncertowej. Organizatorem Orkiestry Sinfonia Varsovia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

16.09.2017 12:30
MEISINGER MUSIC FESTIVAL: BULGARICO
Muzeum Narodowe w Szczecinie (dziedziniec), ul. Staromłyńska
cena: 30,00 zł

Mie Ogura - flet
Atanas Ourkouzounov - gitara

Program - Schubert, Gershwin, Ourkouzounov

Urodzona w Japonii w 1973 roku, Mie Ogura rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 3 lat, a w wieku lat 7 na flecie.

W roku 1994 Mie Ogura przeprowadziła się do Francji gdzie ukończyła prestiżowe Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris w klasie Pierre-Yves Artaud oraz Sophie Cherrier. Jest także absolwentką Academia Musicale de Chigiana (Włochy) w klasie Aurèle Nicolet (flet) oraz Alain Meunier (kameralistyka). Jest wybitną improwizatorką wykształconą zarówno w sferze muzyki barokowej, jazzowej, a także indyjskiej.

Mie Ogura jest jedną z nielicznych flecistek na świecie które z taką swobodą poruszają się w różnych stylach muzycznych takich jak muzyka klasyczna, współczesna, jazzowa czy folkowa. Regularnie występuje jako solistka i kameralistka w Europie, Japonii, USA, Kanadzie i Australii. Ma na swoim koncie również 7 nagranych płyt.

Współtworzony razem ze swoim mężem Atanasem Ourkozounovem duet fletowo-gitarowy jest jednym z najlepszych tego typu zespołów na świecie.

Jako pedagog jest autorką wielu publikacji dydaktycznych wydawanych w Europie i Japonii. Prowadzi klasę fletu oraz improwizacji w Konserwatorium "Jacques Ibert" w Paryżu.

Atanas Ourkouzounov
Jest jednym z najbardziej interesujących postaci bułgarskiej sceny muzycznej. Gitarzysta i kompozytor z bogatym wykształceniem muzycznym który jest określany mianem jednego z najwybitniejszych twórców naszych czasów piszących na gitarę klasyczną.

W jego języku muzycznym wyróżniają się subtelna zabawa formą, intrygujące rozwiązania rytmiczne i niezwykłe użycie barw. Muzyka Ourkouzounova jest połączeniem uroku i witalności muzyki bałkańskiej ze wszelkimi odcieniami emocji i klasycznej harmonii muzycznej.

Atanas Ourkouzounov dorastał w Sofii (Bułgaria) gdzie w roku 1992 rozpoczął studia w zakresie gitary klasycznej w klasie Dimitara Doitchinova. Później wyjechał do Francji gdzie kształcił się pod kierunkiem tak wybitnych gitarzystów Arnaud Dumond, Alexandre Lagoya czy Olivier Chassain. W Konserwatorium Paryskim studiował gitarę, kameralistykę, analizę muzyczną, etnomuzykologię i improwizację. Uczelnię tą ukończył w 1997 roku z I nagrodą w klasie gitary.

Jako kompozytor jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach kompozytorskich (« Michele Pittaluga – Città di Alessandria » - Włochy, 1997, « Paolo Barsacchi » - Włochy, 1997, « Il fronimo – Suvini Zerboni » - Włochy, 1998 « Ciudad de Montevideo » - Urugwaj, 1998, « Carrefour mondial des guitares » - Martynika, 1998).

Ourkouzounov napisał ponad 80 utworów na gitarę - w tym utwory na gitarę solo, duety, tria, kwartety, zespoły kameralne oraz 2 koncerty gitarowe. Wiele z tych utworów zostało opublikowanych przez najbardziej renomowane wydawnictwa muzyczne takie jak Doberman-Yppan, czy Henry Lemoine.

Wielu wybitnych gitarzystów regularnie wykonuje jego utwory. Są wśród nich takie nazwiska jak Zoran Dukic, Denis Azabagic, Scott Tennant, Shin-ichi Fukuda, Alberto Vingiano, Eduardo Isaac, Pablo Marquez, Antigoni Goni, Duo Gruber-Maklar, Miscelanea Guitar Quartet, Los Angeles Guitar Quartet, Thibault Cauvin, Dimitri Illarionov, Jérémy Jouve , Carlos Perez, Juan Carlos Laguna , Thomas Muller-Pering, Duo Palissandre, Ensemble Nomad, Patrick Kearney, etc.

Atanas Ourkouzounov koncertuje na całym świecie jako solista oraz w duecie z japońską flecistką Mie Ogura. Do swojego dorobku fonograficznego zalicza 7 własnych albumów oraz ponad 50 płyt innych gitarzystów na których pojawiają się jego kompozycje.

Jako juror konkursów muzycznych czy wykładowca kursów gitarowych pojawia się w najważniejszych ośrodkach gitarowych w Europie, USA, Kanadzie, Chinach czy Japonii. Na stałe prowadzi klasę gitary w Konserwatorium "Maurice Ravel" w Paryżu.

16.09.2017 16:00
MEISINGER MUSIC FESTIVAL: VIVALDISSIMO
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48
CENA: 50,00 ZŁ

Souyoung Yoon - skrzypce
Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce
Sinfonia Varsovia

Program:
A. Piazzolla - Pory Roku (arr. L. Desyatnikov)
A. Vivaldi/M. Richter - Vivaldi recomposed

Soyoung Yoon
Po zdobyciu w 2011 roku I nagrody na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Soyoung Yoon powszechnie okrzyknięto jedną z najlepszych skrzypaczek swojego pokolenia. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku pięciu lat, szybko osiągając status gwiazdy w rodzinnej Korei po wygranych w Muzycznym Konkursie Chunchu, Seulskim Konkursie Symfonicznym, Konkursie Młodych Muzyków Republiki Korei i zdobyciu Muzycznej Nagrody Unpa.

Artystka wkroczyła na światowe sceny budząc podziw publiczności i muzyków fascynującymi występami na konkursach skrzypcowych. Jest laureatką trzech najbardziej prestiżowych konkursów: konkursu w Indianapolis (2010), konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli (2009) oraz konkursu Czajkowskiego w Moskwie (2007). W 2002 roku zaledwie siedemnastoletnia wówczas artystka, zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Yehudi Menuhina. Rok później została najmłodszą zdobywczynią I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Kulen Kampff" w Kolonii oraz fina­listką Międzynarodowego Konkursu w Hanowerze. W 2005 roku wygrała Międzynarodowy Konkurs im. Tibora Vargi, na którym otrzymała również specjalną nagrodę im. Bartóka, a Stowarzyszenie Muzyczne Korei nadało jej tytuł "Najlepszego Młodego Artysty". W 2006 roku na Konkursie im. Dawida Ojstracha zdobyła Grand Prix, nagrodę specjalną dla najlepszego wirtuoza oraz nagrodę specjalną Towarzystwa im. Lutosławskiego. Soyoung wzięła udział w filmie dokumentalnym nakręconym przez telewizję WDR pt. "Der Weg des Meistergeiger" (Droga skrzypcowego mistrza).

Ciesząca się uznaniem jako solistka, Soyoung występowała z takimi orkiestrami, jak Moskiewska Orkiestra "Virtuosi", Zurychska Orkiestra Kameralna, Philharmonie der Nationen, London Mozart Players, Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks, Sinfonieorchester des Westdeutschen Rundfunks, Kijowska Państwowa Orkiestra Radiowa, Rosyjska Orkiestra Narodowa, Belgijska Orkiestra Narodowa, hiszpańska orkiestra "Euska­diko",Trondheim Soloists i wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce (m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku, Rzeszowie), oraz z tak znakomitymi dyrygentami, jak Mario Venzago, Gilbert Varga, Saulius Sondeckis, Muhai Tang, Justus Frantz, czy Gabriel Chmura. Występowała m. in. w sali Bolszoj moskiewskiego konserwatorium, moskiewskim Międzynarodowym Domu Muzyki, tokijskiej Santori Hall, Tonhalle w Zurichu, Filharmonii w Kolonii, Centrum Sztuki Scenicznej w Tel Awiwie, belgijskim Centrum Sztuki, Centrum Sztuki w Seulu, na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju.

W sezonie 2012/13 artystka wystąpi m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Maestro Krzysztofa Pendereckiego, na Festiwalu Kompozytorów Polskich w Bielsku Białej, z orkiestrą Amadeus Agnieszki Duczmal, z orkiestrą Leopoldinum we Wrocławiu i z orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej.

Soyoung Yoon uczyła się u wybitnych pedagogów wśród których znaleźli się Shlomo Mintz, Ida Haendel, Donald Weilerstein, Viktor Danchenko. Po ukończeniu średniej szkoły artystycznej Yewon i Wyższej Szkole Artystycznej w Seulu, w 2002 roku Soyoung jako "uzdolniony muzyk" została przyjęta do klasy profesor Namyum Kim na Narodowym Uniwersytecie Sztuki Korei. Po zdobyciu licencjatu w Hochschule für Musik w Kolonii, podjęła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu, gdzie jest studentką w klasie mistrzowskiej profesora Zachara Brona. Soyoung Yoon jest miłośniczką muzyki kameralnej którą wykonuje m.in. ze Stradivari Quartet w Zurychu.

Soyoung Yoon gra na skrzypcach A. Stradivariego "King George" z 1710 r. oraz na instrumencie "ex Bueckeburg" J.B. Guadaniniego z 1773 r. (Turyn).

Anna Maria Staśkiewicz
Jest laureatką III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 r. (skrzypaczka uhonorowana została podczas tego konkursu także nagrodą za najlepsze wykonanie koncertu skrzypcowego Mozarta oraz nagrodą przyznaną w plebiscycie słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia dla najlepszego uczestnika tego konkursu), laureatką I nagrody i nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie im.K. Szymanowskiego w Łodzi, zwyciężczynią Ogólnopolskich Przesłuchań Skrzypków w Elblągu, XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze, zdobywczynią nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu Mozarta na XXII Międzynarodowym Konkursie Valsesia Musica we Włoszech. Skrzypaczka koncertowała w: Albanii, Austrii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Estonii,Francji, Gruzji, Japonii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szkocji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie i Łotwie a także w wielu miastach Polski. Współpracowała z większością krajowych zespołów filharmonicznych (Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódz, Poznań, Toruń, Warszawa, Zielona Góra), a ponadto z Narodowa Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Polskiego Radia "Amadeus", Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy "Aukso", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Orkiestrą Kameralną "Wratislavia", Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Sinfonia Viva. Wśród zagranicznych zespołów, które jej partnerowały, znajduja się orkiestry kameralne z Kaliningradu i Zurychu oraz symfoniczne z Ankary, Getyngi, Tirany i Sao Paulo. Koncerty z jej udziałem prowadzli m.in. Mirosław Jacek Błaszczyk, Łukasz Borowicz, Massimiliano Caldi, Agnieszka Duczmal, José Maria Florencio, Robert Kabara, Vladimir Kiradjiev, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Marek Moś, Marek Pijarowski, Maxim Vengerov, Antoni Wit. Jako kameralistka współpracowała m.in. z Jose Gallardo, Wldemarem Malickim, Marcelo Nisinmanem, Olgą Pasiecznik, Ewą Pobłocką. Anna Maria Staśkiewicz wystąpiła w charakterze solistki na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Municipal Theatre w Sao Paulo, Kaisersaal we Frankfurcie nad Menem, Raitt Recital Hall w Malibu (USA), Hatch Recital Hall, Eastman School of Music w Rochester ( USA), Grossmunster w Zurichu, Kioi Hall w Tokio, Auli UAM w Poznaniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studio S1 PR im. W.Lutosławskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego w Warszawie. Anna Maria Staśkiewicz jest sześciokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Yamaha Europa oraz laureatką programu stypendialnego "Młoda Polska". Od 2015 roku pracuje w orkiestrze Sinfonia Varsovia na stanowisku koncertmistrza.

Sinfonia Varsovia
W 1984 roku, na zaproszenie Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora naczelnego Centrum Sztuki STUDIO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie oraz Franciszka Wybrańczyka, dyrektora Polskiej Orkiestry Kameralnej, na występy w Polsce w charakterze solisty i dyrygenta przybył legendarny skrzypek Yehudi Menuhin. By sprostać wymaganiom repertuaru, orkiestra zaprosiła do współpracy wybitnych muzyków z całego kraju. Pierwsze koncerty zespołu dyrygowanego przez Menuhina spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i uznaniem krytyków, a Menuhin przyjął propozycję dyrekcji objęcia funkcji pierwszego gościnnego dyrygenta nowo powstałej orkiestry - Sinfonii Varsovii.

Sinfonia Varsovia występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych - dyskografia liczy ponad 230 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. W 2012 roku Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Krzysztof Penderecki i dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski, podpisali list intencyjny o budowie sali koncertowej. Organizatorem Orkiestry Sinfonia Varsovia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

16.09.2017 19:30
MEISINGER MUSIC FESTIVAL: PIOTR ANDERSZEWSKI
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48
CENA: 80,00 ZŁ

Piotr Anderszewski - fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart –
Fantasia in C Minor, K. 475
Piano Sonata in C Minor, K. 457
Leoš Janáček – On an Overgrown Path
Fryderyk Chopin –
Mazurkas, Op. 56
Mazurkas, Op. 59
Polonaise-fantaisie in A-flat Major, Op. 61

Piotr Anderszewski
Jest uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. W ostatnich latach artysta występował z recitalami w takich salach, jak m.in. Barbican Centre i Royal Festival Hall w Londynie, Wiener Konzerthaus, Carnegie Hall w Nowym Jorku i Wielka Sala Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu. Współpracował z następującymi orkiestrami: Berliner Philharmoniker, London Symphony Orchestra, Chicago Symphony Orchestra, Philadelphia Orchestra i Królewska Orkiestra Concertgebouw w Amsterdamie.

Artysta prowadził od fortepianu takie zespoły, jak Scottish Chamber Orchestra, Sinfonia Varsovia i Deutsche Kammerphilharmonie Bremen. Od 2000 r. nagrywa wyłącznie dla firmy Warner Classics/Erato (wcześniej Virgin Classics).
Niezwykle ceniony za oryginalność, Piotr Anderszewski w ciągu swojej kariery został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami – otrzymał m.in. prestiżową Gilmore Artists Award, przyznawaną raz na 4 lata wyjątkowo utalentowanym pianistom. Artysta jest też bohaterem dwóch dokumentalnych filmów w reżyserii B. Monsaingeona zrealizowanych dla telewizji Arte

17.09.2017 18:00
MEISINGER MUSIC FESTIVAL: MY CYGANIE
Teatr Pleciuga, pl. Teatralny 1, Szczecin
CENA: 50,00 ZŁ

Zespół "Django"

Program - muzyka cygańska

koncert towarzyszący

MEISINGER Music Festival
Różne miejsca

Różne miejsca

Różne miejsca na terenie Szczecina i okolic