30.09.2017
19:00

Miejsce
Dom Kultury Słowianin

Wstęp
20/25zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Evil Is Back To Szczecin II

Evil Is Back To Szczecin II
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Evil Is Back To Szczecin II:
ARKONA, ASHES, SYNDROM, INFLUENCE

Początki Arkony sięgają 1993 roku i miejscowości Perzów, gdzie Messiah i Khorzon postanowili tworzyć razem muzykę. W marcu nagrali demo „The Unholy War”, a wkrótce drugie - „Born to Die.” Jednak nigdy nie zostały rozpowszechnione. Następnie zaczęli szukać odpowiednich ludzi do uzupełnienia składu. Takowi zostali znalezieni na jesieni tego samego roku i tak narodziła się Pagan Black metalowa horda zwana od słynnej pogańskiej twierdzy Arkoną. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów na polskiej scenie Black Metal, twórcy genialnych płyt ‘Imperium’, ‘Zeta Reticuli’ czy ‘Konstelacja Lodu’. W 2012 powrócili na scenę w odświeżonym składzie biorąc udział w trasie z Pandemonium. Opętane teksty, hipnotyczna, surowa i niepowtarzalna muzyka. Klasyka polskiej sceny! Chaos. Ogień. Lód.
W listopadzie 2016 ukazała się ich ostatnia płyta "Lunaris". "Lunaris" jest szóstym longplay'em studyjnym w dorobku Arkony. Następca "Chaos.Ice.Fire" zarejestrowany został w "Church of Chaos Studio" i "Metal Sound Studio".

Na "Evil Back To Szczecin II" po raz kolejny zagra dla Was szczeciński ASHES.
Powstanie zespołu ASHES to początek lat 90-tych. Po wielu intensywnych próbach powstaje w 92 roku demo "In The Abyss Of Darkness". Na początku roku 93 ASHES wchodzi po raz kolejny do studia aby nagrać swoje drugie demo. Niestety po nagraniu materiał nie został wydany, a zespół przestał istnieć.
Nowa era dla ASHES nadeszła 2 listopada 2012 roku. W tym dniu odbyła się pierwsza próba po 19 latach milczenia. ASHES reaktywował się w składzie: Piotr Wolniewicz (git), Wenek Żukowski (bas), Marcin Piegat (perk) i Krzysztof Skorb (wok). Na początku 2013 roku dołączył Piotr Lewandowski (git).
W 2014 roku ukazuje się kolejne demo "Exorcism Of The Anno Domini". Po ukazaniu się tego dema ASHES dało kilka udanych koncertów . W 2016 można było ASHES zobaczyć
w kilku miejscowościach woj Lubuskiego jak i we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze czy Gdańsku.
Początek 2017 roku to zmiana w składzie. Starego wyjadacza Wenka Żukowskiego zastępuje młoda krew Kacper Szymkowiak.
Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania płyty, która ukaże się jeszcze w 2017 r.

Kolejnym zespołem który zagra na "Evil Is Back To Szczecin II" jest znany już w Szczecinie zielonogórski SYNDROM. Nagrali w tym roku nową płytę !!! I jak na wizerunek zespołu wpłynęła zmiana na wokalu? Zobaczcie i posłuchajcie sami .

Grupa Syndrom powstała w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogórsko - żagańskich. W tym samym roku, zespół nagrał pierwszy studyjny album "Primitive Future" (recenzja Metal Hammer nr 189 – ocena 4,5/5). W lutym 2007 r. nagranie „Dying On My Hand” znalazło się na składance CD w miesięczniku „Estrada i Studio”. Zespół można było zobaczyć m.in. na: XV Finale WOŚP w Zielonej Gorze, Spring Rock Festival w Nowej Soli, 46 Dniach Nysy Łużyckiej w Gubinie. Rok 2008 zaowocował następną wizytą w studiu nagrań, gdzie powstał drugi studyjny album formacji "Back To The Life" (recenzja Metal Hammer nr 226 – ocena 4,5/5). Rok 2009 to kontakt z publicznością a więc koncerty: XVII Finał WOŚP w Żaganiu, koncert z grupą Proletaryat, Dni Łęknicy, podczas których został zrealizowany koncertowy album „Voice From The Life”, Dni Żar oraz Lubuskie Derby Muzyczne, Festiwal „Rock Nocą”w Zielonej Górze, koncert z legendą Woodstock 69 – zespołem Ten Years After. W roku 2010 zespół obchodził 5-cio lecie istnienia, miała miejsce premiera koncertowego CD "Voice From The Life". Koncert z okazji piątych urodzin Syndromu oraz premiera płyty koncertowej odbywały się w ramach Mostu Gitarowego Zielona Góra – Wrocław. Zespół wziął udział w projekcie „Nocki Muzyczne” – Dźwięki przy Bunkrze w Boryszynie. Rok 2011 to koncerty w lubuskim m. in. podczas Winobrania – święta miasta Zielona Góra, na Zielonogórskim Zlocie Motocyklowym. Rok 2012 to udział w plebiscycie „Lubuski zespół (nie tylko) rockowy” zorganizowanym przez Gazetę Lubuską - Syndrom zajął piąte miejsce. Grupa zagrała charytatywny koncert „Dla Hani”, z którego dochód został w całości przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki, Syndrom pracował nad nowym materiałem.
Lata 2012-2016 to czas koncertów na terenie Zachodniej Polski (m. in.: Poznań, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Żagań, Kożuchów).Syndrom występuje niezależnie, razem z innymi zespołami (m.in.: Ashes, Symbolical, Bękart, Indicium, Miecz, Arma) oraz w charakterze supportu (m.in.: Christ Agony). W roku 2015 zespół obchodził swoje 10-lecie. W 2017 zespół nagrał nową płytę - Insanity is Contagious.

Bardzo miło nam poinformować, że kolejnym wzmocnieniem składu " Evil Is Back To Szczecin II " jest stargardzki INFLUENCE. Większości w Szczecinie nie trzeba ich przedstawiać, bo już nie raz pokazali, że od dawna liczą się na tej scenie, ale dla przypomnienia krótka ich biografia. Influence powstał pod koniec 2008 roku w Goleniowie. Ambicje muzyczne kwartetu od początku były skierowane na ekstremalne granie z naciskiem na przemyślane kompozycje, dzięki którym zespół będzie mógł rozwijać swoje muzyczne aspiracje. Dlatego też w utworach Influence odnajdą się zarówno fani brutalnego metalu jak i miłośnicy progresywnych klimatów. Wśród wpływów metalowców z Influence można znaleźć takie marki jak Death, Arch Enemy, Pestilence, Atheist jak również mniej związane z ciężkim graniem jak np. Queen, Europe, Zakk Wylde itp. Zespół nie jest zamknięty na inne gatunki, którymi często wzbogaca swoje kompozycje. W styczniu 2011 roku Influence nagrywa w Monroe Sound Studio swoje debiutanckie EP pdt. „Where Does Your Way Lead To?”, które wydaje własnymi siłami nakładem 500 sztuk. EP zostaje bardzo pozytywnie przyjęte przez „prasę” muzyczną oraz przez słuchaczy, którzy mieli okazję zapoznać się z materiałem jaki kwartet prezentuje na koncertach jak i samym EP! W międzyczasie zespół daje liczne koncerty z polskimi jak i zagranicznymi zespołami dzięki czemu nawiązuje owocną współpracę z metalowcami zza naszej zachodniej granicy oraz Skandynawii.
W lipcu 2011 z powodów czysto muzycznych Influence rozstaje się z Karolem, który w składzie zajmował stanowisko bębniarza. Po 3 miesiącach poszukiwań chłopaki rozpoczynają współpracę z Maćkiem, młodym utalentowanym perkusistą, który wnosi nową jakość w szeregi kapeli.

W podobnym okresie band zmienia centrum dowodzenia na Stargard i tam trenuje nowy materiał. Po pewnym czasie zespół żegna się z Sową (obecnie NEX).
W szeregi Influence wchodzi gitarzysta Czapski. Jako świeżo upieczony członek zespołu zasypuje numerami z których wspólnie rzeźbimy nowego seta.
Później dołącza Truskaw (ex Syntezis). W takim składzie rozpoczynamy koncerty.
Czas pokazuje jednak wiele zmian w zespole. W dobrym duchu towarzystwa niestety rozstajemy się z gitarzystą Truskawem (obecnie Aulofobia). Kończymy również współprace z basistą Korkiem. Po długim poszukiwaniu ujawnia się Łukasz (ex. Awzan) który obejmuje gitarowe stery. Współpraca owocuje szybkim zgraniem się i pozytywnymi efektami. Następnie gitare basową obejmuje młoda krew Kacper. Wspólnie przećwiczony materiał pozwala nam stanąć razem na scenie i pchać nasz pięcioosobowy metalowy wózek znów do przodu. Po 8 latach na obecny 2016 zespół gra w stałym składzie: Arkadiusz Gołąb, Maciej Siluk, Paweł Czapski, Łukasz Danieluk.


bilety w cenie: 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu

Evil Is Back To Szczecin II
Dom Kultury Słowianin

Dom Kultury Słowianin

ul. Korzeniowskiego 2, Szczecin

91 4345655, 91 4890359
dkslowianin@o2.pl
http://www.dkslowianin.dt.pl