22.09.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
15zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Vegetable Kingdom i Rosa Vertov - Tego Słucham

Vegetable Kingdom i Rosa Vertov - Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Vegetable Kingdom i Rosa Vertov w cyklu Tego Słucham

Rozmarzone i melancholijne,  psychodeliczne i szorskie. Takie piosenki w swoim repertuarze mają dwie warszawskie formacje, które wystąpią w nadchodzącej odsłonie cyku Tego Słucham: Vegetable Kingdom i Rosa Vertov. Koncert w piątek 22 września br. w Domku Grabarza. 

Za projektem Vegetable Kingdom skrywa się Jakuba Tyro-Niezgoda. Możecie znać go z szeregów takich grup jak Tania O, Black Coffee czy niegdyś The Phantoms. Jest ważną postacią warszawskiej sceny, zwłaszcza jej improwizowanego zakątka. Prowadzi wydawnictwo Crunchy Human Children Records, udziela się przy niezliczonej ilości projektów. W końcu postanowił zebrać swoje własne piosenki. Płyta „Idler” ukazała się w lutym tego roku. Mieści 12 utworów utrzymanych w duchu garażowego, zgrzytającego songwritingu. Dla nas to jedno z najciekawszych polskich wydawnictw 2017. Vegetable Kingdom na scenie występuje w różnych konfiguracjach personalnych. W Szczecinie Tyro-Niezgoda zagra m.in. Mikołajem Kołaczkiem (Złota Jesień) na perkusji.

Nie próżnowały też dziewczyny z Rosy Vertov. W kwietniu ukazał się ich debiutancki długogrający album „who would have thought?”.  Muzyka Rosy Vertov jest sprzężeniem dream popu i shoegazu, wyrażającym się w psychodelicznych balladach oraz post rockowych fragmentach, nie pozbawionych garażowych inklinacji. Od paru lat dziewczyny notują same sukcesy. Warto tu wymienić występ na zeszłorocznym OFF Festivalu, wspomniane wydanie dobrze przyjętego debiutu oraz przede wszystkim trafienie Julii, jednej z członkiń zespołu na okładkę Krzyżówki  z Przymrużeniem Oka, wydawanej przez Technopol Częstochowa. 

Muza:
https://youtu.be/5nljQzQLJjs
https://youtu.be/lrNYcwPjzSk 
https://youtu.be/MNZ3jLKX4m0 
https://youtu.be/Uio9toKmEdI 
https://youtu.be/z77KYHbyIHY 
https://rosavertov.bandcamp.com
https://crunchyhumanchildren.bandcamp.com/album/idler 
Wydarzenie fb:  https://www.facebook.com/events/330705547389172/

Vegetable Kingdom i Rosa Vertov - Tego Słucham
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org