15.10.2017
17:00

Miejsce
Dom Kultury Klub Skolwin

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Marek Kazana z zespołem

Marek Kazana z zespołem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W ramach Jazz na Rogatkach
MAREK KAZANA z zespołem
Marek Kazana
- saksofony 
Ryszard Wilk - perkusja

Marek Kazana - saksofonista, to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko (Laureat Grand Prix Jazzu nad Odrą we Wrocławiu w  1979 roku), doceniony Jazz Juniors w Krakowie za kompozycję "Marsz bez sensu" – 1983 r., laureat stypendium im. Krzysztofa Komedy '83). Grand Prix w konkursie Debiuty na OFPP Opole ’86 z grupą Operating Conditions. W latach ’90 członek grupy nr 1 w polskim jazzie – Young Power. Nagrał ponad 20 płyt (LP, CD) m.in. z zespołem Free Cooperation, Young Power, Operating Conditions, Green Revolution, T-Love, Arfik. Wysoko notowany w dorocznych ankietach “Jazz Forum” w kategoriach: saksofon altowy, klarnet, saksofon barytonowy. Koncertuje również solo, w duetach (z kontrabasem, z perkusją, z gitarą), jest liderem własnego kwartetu. Grał z grupami free jazzowymi, bluesowymi, reggae, punk, rock – a także z Mirą Kubasińską, z łemkowską grupą folkową „Chwylina”, z orkiestrą dętą z Łobza oraz jako solista z Filharmonią Szczecińską i Operą na Zamku. Jako muzyk, kompozytor i aranżer wspłpracował ze szczecińskimi teatrami – Polskim („Alicja w krainie czarów”), Wspóczesnym („Opera za trzy grosze”, „Popiół i diament”), Kana („Moskwa Pietuszki”, „Noc Walpurgii”). Prowadził autorskie programy w Telewizji Szczecin oraz – do dzisiaj – w Polskim Radio Szczecin. Od 20 lat wykładowca w projekcie „Mała Akademia Jazzu.” realizowanym przez Jazz Club Filary” w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2013 roku nagrał po latach przerwy pierwszą autorską płytę ”Tangola". Do współpracy w ramach zespołu Marek Kazana Project zaprosił najlepszych muzyków jazzowych ze Szczecina. 
W koncercie w ramach Jazz na Rogatkach wystąpi z Ryszardem Wilkiem na perkusji oraz tajemniczym gitarzystą, który ma być również dla publiczności wielką niespodzianką. 

Marek Kazana z zespołem
Dom Kultury Klub Skolwin

Dom Kultury Klub Skolwin

ul. Stołczyńska 163 71 – 868 SZCZECIN

91 421 80 20
klubskolwin@wp.pl
www.klubskolwin.pl