22.10.2017
18:00

Miejsce
Lulu Club

Wstęp
60zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Marcel Markowski i Krzysztof Meisinger

Marcel Markowski i Krzysztof Meisinger
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

CANTOS Y DANZAS - MARCEL MARKOWSKI I KRZYSZTOF MEISINGER

Już po raz trzeci spotkamy się w niedzielę, tym razem październikową, by wspólnie przeżyć kolejny wyjątkowy i magiczny koncert artystów klasy światowej. Tym razem z dumą informujemy, iż bohaterami wydarzenia będą Panowie Marcel Markowski i Krzysztof Meisinger- osobistości znane, kochane i podziwiane przez przez wielu. Wykonają dla Państwa program CANTOS Y DANZAS.

Program CANTOS Y DANZAS to 3 cykle instrumentalne inspirowane tańcem. Od muzyki stylizowanej na dawną (Suite de Antiguas Danzas Carlosa Atilano) do utworów Astora Piazzolli. W programie znajduje się także m.in. Suite Populare Espagnole Manuela de Falli będąca opracowaniem jego wersji pieśni hiszpańskich na wiolonczelę i gitarę.

Wykonawcą koncertu będzie duet Markowski-Meisinger. Jest to zespół tworzony przez dwóch wybitnych muzyków – wiolonczelistę Marcela Markowskiego (jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia) i gitarzystę Krzysztofa Meisingera (zaliczanego przez krytykę i melomanów z całego świata do najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych).

​Marcel Markowski
Kształcił się w Prywatnej Szkole Muzycznej Bartłomieja Budzyńskiego w Józefowie w klasie wiolonczeli prof. Tatiany Przybylskiej oraz prof. Michała Nyżnyka, Państwowej Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie prof. Karola Leonowicza (ukończonej dyplomem z wynikiem celującym w 2002 roku), w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Karola Leonowicza, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja (ukończonej z wyróżnieniem), w Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja (studia licencjackie ukończone z wyróżnieniem oraz studia magisterskie) oraz w ramach międzynarodowej wymiany międzyuczelnianej Erasmus w klasie prof. Michaela Flaksmana oraz Jeleny Ocic w Mannheim (Niemcy). W latach 2014-2015 był studentem International Menuhin Music Academy w Coppet (Szwajcaria).

Jest jednym z najwybitniejszych i wyróżniających się wiolonczelistów młodego polskiego pokolenia, laureatem wielu nagród i wyróżnień. Uczestniczył w kursach mistrzowskichw Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Holandii u wielu wybitnych profesorów, m.in.: Michael Flaksman, Jelena Ocic, Ivan Monighetti, Dominik Połoński, Tomasz Strahl, Jeroen Reuling, Pablo de Navarran, Niall Brown, Alexander Gebert.

Od czerwca 2012 roku jest muzykiem orkiestry Sinfonia Varsovia, obecnie na stanowisku lidera wiolonczel. Jest również wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego.

Krzysztof Meisinger
W opinii wielu krytyków muzycznych, jak i melomanów z całego świata, jest jednym z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych młodych gitarzystów klasycznych. Największy wpływ na jego rozwój mieli tacy pedagodzy i autorytety jak: Bolesław Brzonkalik, Piotr Zaleski, Aniello Desiderio (Włochy) oraz Christopher Parkening (USA). Jest zwycięzcą i laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

Jest stypendystą Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Fundacji KGHM „Polska Miedź” oraz programu stypendialnego Ministra Kultury „Młoda Polska”. W 2008 roku został zwycięzcą uczelnianym oraz jednym z 6 finalistów regionu kujawsko-pomorskiego konkursu Primus Inter Pares Student Roku 2008- konkursu na najlepszego studenta Polski.

Występuje na całym świecie grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz z orkiestrą m.in. w USA, Japonii, Niemczech, Francji, Anglii, Serbii, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, we Włoszech, na Łotwie i Ukrainie, w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Ryutopia Concert Hall w Niigata, Tokyo International Forum, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Klainhans Music Hall w Buffalo, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu. Jego debiut w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Występuje m.in. z „Academy of St Martin in the Fields”, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, PKF-Prague Philharmonia, Philharmonia Quartet Berlin, Orkiestrą Kameralną „Amadeus”, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz wieloma innymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi.

W Ich muzyczny Świat zabierze Państwa oczywiście fenomenalny Szymon KaczmarekKaczmarek, a o doskonały odbiór zadba MAH Scena :) 

Partnerem cyklu TYLKO W NIEDZIELĘ jest Pomorze Zachodnie, patronat medialny - Prestiż Magazyn Szczeciński:) DZIĘKUJEMY!

Bilety w cenie 60 zł dostępne na stronie bilety.fm oraz pod numerem telefonu 793 513 125 :)

Wszystko gotowe, potrzebujemy już tylko WAS!!! Do zobaczenia

Marcel Markowski i Krzysztof Meisinger
Lulu Club

Lulu Club

ul. Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

515 604 585, 533 500 109
lulu@luluclub.pl
http://www.luluclub.pl