20.10.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Kurws & Marszałek Pizdudski - Tego Słucham

Kurws & Marszałek Pizdudski - Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

the Kurws i Marszałek Pizdudski w Domku Grabarza

Po raz pierwszy w Szczecinie eksperymentalne, noise-punkowe the Kurws oraz nie po raz pierwszy post-punkowy poeta nienawiści Marszałek Pizdudski. Tak zapowiada się kolejna odsłona cyklu Tego Słucham w Domku Grabarza. Koncert w piątek 20 października br.

(the) Kurws powstało w maju 2008 roku. Zadebiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie” (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. W 2014 roku nakładem Gusstaff Records ukazała się ich druga płyta „Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”, a rok później jej winylowa edycja pod szyldem holenderskiego Red Wig i francuskiego Gaffer Records. Mają za sobą ponad dwieście koncertów w całej Europie. Na 2017 rok zapowiadają swój trzeci album i do Szczecina przyjadą z nowym materiałem. 

W muzyce Kurws improwizacje przenikają się z kompozycjami, które są zastygłym w formie zapisem procesu ich powstawania. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave - sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach - tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji.

Marszałek Pizdudski – projekt muzyczny, w którym to artysta Piotr Markowski (znany również z takich zespołów jak Vespa, Pomorzanie) realizuje ideę muzycznej autarkii, grając solo jednocześnie na gitarze i perkusji. Zaczynał od przetrąconego pankiem kantry-bluesa, ale z czasem przesiadł się na bas i sadzi mięsiste zapętlone riffy do prostych, wybijanych nogami na perkusji rytmów. W warstwie lirycznej Marszałek brutalnie rozprawia się z narodowcami, biznesmenami, klasą polityczną, której najchętniej wyrwał by flaki… Artysta porusza wiele ważnych współczesnych tematów z właściwą sobie wrażliwością.

Kurws | Marszałek Pizdudski w cyklu Tego Słucham
Piątek 20 października 2017, godz. 20.30
Domek Grabarza (Klub Storrady), ul. Storrady 2, Szczecin
20 PLN

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/470003673379648/ 
Muza:

Kurws
https://youtu.be/uoiW7tr6_8M
https://youtu.be/qvXGxS_u-Hs
https://youtu.be/OqZGKdF6Kw0
https://kurws.bandcamp.com

Marszałek 
https://youtu.be/pWnqW8LHax8
https://youtu.be/SdiOIietlk4
https://youtu.be/njGKXVIEulw

Kurws & Marszałek Pizdudski - Tego Słucham
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org