28.10.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
25zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Kælan Mikla & Pin Park - Tego Słucham

Kælan Mikla & Pin Park - Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kælan Mikla (Islandia) i Pin Park – koncert / Domek Grabarza

Wieczór z islandzkim chłodem i krautowymi psychodelikami. W cyklu Tego Słucham hit jesieni: post-punkowe dziewczęce trio z Islandii, czyli Kælan Mikla oraz krautowcy z polskiego duetu Pin Park.

Kælan Mikla to dziewczęce trio z Islandii poruszające się w rejonach post-punk/darkwave/new wave. Istnieją od 2013 roku, zaczynając od typowo post-punkowego składu, z czasem ewoluując do bardziej darkwave’owej odsłony z basem i dwoma syntezatorami. W ich muzyce znajdziemy hektolitry najgęstszego mroku, nowofalową surowość i szaleńczo rozemocjonany wokal (oraz poetyckie islandzkei teksty). W lipcu 2016 roku Kælan Mikla wydały debiutancki album w greckiej wytwórni Fabrika Records. Swoimi wydawnictwami (także sesja live u KEXP) i koncertami w wielu miejscach Europy dorobiły się międzynarodowej rozpoznawalności. Debiut w nakładzie 500 szt. rozszedł się w ciągu miesiąca, a klip do numeru „Kalt” ma jakieś 150 tysi odsłon na yt. No gdzieś tam się już dziewczyny pokazały ze swoją muzyką. Zdarzało im się już także pojawić w Polsce na koncertach, ale co oczywiste, w Szczecinie zagrają po raz pierwszy.

Podobnie jak wrocławsko-sopocki duet Pin Park, który w tym roku wydał swój debiutancki album „Krautpark” w czołowej polskiej wytwórni Instant Classic. Skład tworzą Maciek Bączyk (Kristen, Robotobibok, Małe Instrumenty) i Maciek Polak. Pin Park jest efektem wieloletniej znajomości i wspólnej fascynacji syntezatorami brytyjskiej firmy EMS. W swojej improwizowanej muzyce Pin Park skupia się na uzyskaniu optymalnego brzmienia i formy przy użyciu dwóch modularnych instrumentów Synthi AKS. Muzykom przyświeca duch minimalizmu i eksperymentu oraz ambitny plan budowania swoich kompozycji bez użycia komputera.

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/265844630571383 

Muza:
KM
https://youtu.be/ImyPz4tqPFU 
https://youtu.be/Dspd1OCo3Dw 
https://youtu.be/Mb2fwBjXTRk
https://youtu.be/dIB4WUa6Py8
https://kaelanmikla.bandcamp.com/ 

PP
https://youtu.be/IgGMM2pRPd0
https://instantclassic.bandcamp.com/album/krautpark
https://youtu.be/ryEcRCZFwyM

Kælan Mikla & Pin Park - Tego Słucham
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org