18.10.2017
20:30

Miejsce
Piwnica Kany

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Jazzowe środy w Piwnicy Kany!

Jazzowe środy w Piwnicy Kany!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jazzowe środy w Piwnicy Kany!
każda kolejna środa, godz. 20.30
Ogrody Kultury zapraszają na cośrodowe, zupełnie nowe spotkania z Jazzem w Piwnicy Kany!

Piwnica Kany gości nowych, wspaniałych muzyków i zapewnia świetny klimat na wypełnienie długich, jesiennych wieczorów. Od połowy września grają dla Was profesorowie Akademii Sztuki i wydziału jazzowego Szkoły Muzycznej II Stopnia w Szczecinie, gościnnie ze swoimi uczniami. Za pianinem Joanna Gajda, Bartosz Świątek na kontrabasie i Krzysztof Kołłątaj na perkusji.

Joanna Gajda - u rodzona w Szczecinie pianistka i kompozytorka młodego pokolenia. Absolwentka klasy fortepianu Wojciecha Niedzieli na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca fortepianu jazzowego na Wydziale Edukacji Muzycznej w Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka, wraz z zespołem Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa I nagrody na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach. Współpracowała m. in. z Judy Bady, Billy Harperem, Urszulą Dudziak, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Sikałą, John Betach, Marcinem Jahrem.

Bartosz Świątek - absolwent klasy kontrabasu Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Pobierał lekcję u znanych światowych sław jazzu jak: Wayne Cockery, Clarense Seay, Ron Carter, Cecil McBee, Gerald Cannon. Obecnie nauczyciel na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. Na co dzień współpracuje z wybitnymi sławami sceny światowego jazzu, m.in. z: Newman Taylor Baker, John Betsch, Francesca Tanksley, Judy Bady, Reggie Moore, Stevie McCrave oraz z wieloma muzykami jazowymi w Polsce.

Krzysztof Kołłątaj - absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Nauczyciel na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.
Prowadzi własny drumline przy Orkiestrze Wood and Brass Band w Goleniowie, regularnie współpracuje z Tomaszem Licakiem i Jolantą Szczepaniak w ramach Pomeraniam Youth Big Band.

Organizatorem środowych spotkań z jazzem są Ogrody Kultury i Stowarzyszenie Po Prostu
Sztuka.

Piwnica Kany

Piwnica Kany

pl. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

91 433 03 88
info@kana.art.pl
http://www.kana.art.pl