13.10.2017
16:00

Miejsce
Studio S1 - Polskiego Radia Szczecin

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Festiwal Młodych Talentów - przesłuchania konkursowe

Festiwal Młodych Talentów - przesłuchania konkursowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH

MIEJSCE: Studio S-1 Radio Szczecin, wejście od ul. Niedziałkowskiego

16:00 Przesłuchania konkursowe: 10 wykonawców z całej Polski wytypowanych przez jury FMT
20:00 BUSLAV
21:00 Ogłoszenie wyniku przesłuchań konkursowych

BILETY: przesłuchania wstęp wolny, koncert Buslava – 20 zł, do nabycia na www.bilety.fm [KUP BILET!]

 

BUSLAV

Multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. W 2016 r. wydał swój pierwszy solowy album, czym zdobył sobie uznanie, uzyskując dwie nominacje do Fryderyków 2017: w kategoriach „Fonograficzny Debiut Roku” i „Pop Album Roku”. Jego muzyka to opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach ujętych w niebanalne dźwięki. Jak sam o sobie twórca mówi: „Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic”.

 

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

W Przesłuchaniach Konkursowych bierze udział 10 wykonawców, wskazanych przez jury FMT spośród 400 zgłoszeń nadesłanych w czerwcu. Wykonawcy zaprezentują się przed jury z Katarzyną Nowsoką na czele, grając po 2 zgłoszone do konkursu utwory. O godz. 20:00, w trakcie koncertu Buslava, jury uda się na obrady, by (najwcześniej) o 21:00 ogłosić werdykt: nazwy 3 wykonawców, którzy wystąpią nazajutrz w Arenie Szczecin tuż przed T.Love. Jeden z nich ogloszony zostanie wówczas zwycięzcą.

Konkursowi wykonawcy:

1. APPLE FIELDS       
Pięcioosobowy zespół z Krakowa, założony w 2015 roku, inspirujący się klasyką brytyjskiego rocka lat 60. oraz nurtem britpopowym lat 90.

 

2. ARCHIE                  
Pochodzą z Warszawy. Mówią, że słuchając ich muzykę ” dotrzesz do źródła – fale dźwięków przenikających ciało, hipnotyczność fraz i rytmów, pejzaże skąpane w kolażach brzmień, magii i tajemnicy…” Wykonywany gatunek muzyczny: art rock.

 

3. Blunt Razor             
Zespół został założony w 2012 roku, obecnie w jego skład wchodzi czterech dziewiętnastolatków. W swojej twórczości starają się łączyć najróżniejsze style muzyczne - od popu, przez jazz, aż po muzykę ludową.

 

4. Bukowicz                    
Bukowicz zadebiutował w 2015 roku epką "Możesz nawet tańczyć”. Bukowicz nieskrycie podkochuje się w melancholii. Jego tęskne słowa wraz z powolną gitarowo-syntetyczną muzyką, przywodzą na myśl dokonania klasyków shoegaze’u i noworomantycznego rocka, takich jak Slowdive, The Cure, czy Lenny Valentino.

 

5. Edyta Górecka        
Edyta Górecka pisze, tworzy i gra razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory, o tekstach natchnionych literaturą, aktualnymi wydarzeniami i towarzyszącymi przemyśleniami.

 

6. Noże                      
Tak mówią o sobie: "Noże to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Perkusja i bas armii ludowej tras! Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny”.

 

7. Sibiga
SIBIGA - jaworznicko-krakowskie trio, składające się z trójki przyjaciół: Krzysztofa, Bartka i Tomasza. Tworzą muzykę raczej smutną, ale niekiedy taneczną. Niby romantycy, ale zawsze trochę niepoważni.

 

8. Siostry Łotry           
Siostry Łotry czyli polska piosenka humanistyczna Humanistyczna, bo szczera, aktualna, publicystyczna. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

 

9.  Smoking Barrlez    
Smoking Barrelz to chromatyczny duet z Krainy Czarów. Ich koncerty to synestezyjna podróż przez muzykę. Ubierają kombinezony kosmonautów, wsiadają do pastelowego statku i przenoszą ludzi do innego wymiaru.

 

10. Pola Chabot & Adam Baran Wrocław
Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Pola jest wokalistką, autorką tekstów,. Muzycznym samoukiem, który w pisaniu piosenek posługuje się pianinem. Adam to gitarzysta, grając w duecie posługuje się looperem tworząc psychodeliczne improwizacje.

 

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Podczas koncertu finałowego w Azoty Arenie 14 października na scenie wystąpią także T.Love, Luxtorpeda i Daria Zawiałow. Wraz z nimi zagra ubiegłoroczny zwycięzca FMT, zespół Romantic Fellas, oraz ogłoszony zostanie zwycięzca 11. edycji festiwalowego konkursu. Wybuchowa mieszanka: młodość i doświadczenie, tak można scharakteryzować więc lineup Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia 2017.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 10. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ok. 2000. wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska, Oprócz niej w jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Piotr Rokicki (Polskie Radio Szczecin).

Studio S1 - Polskiego Radia Szczecin

Studio S1 - Polskiego Radia Szczecin

al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin

91 48 55 800
sekretariat@radioszczecin.pl
www.radioszczecin.pl