11.12.2017
19:00


Pełna kultura

Ania Rusowicz i goście - Big-beatowe Pastorałki

Ania Rusowicz i goście - Big-beatowe Pastorałki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

ANIA RUSOWICZ i Goście
Big-beatowe Pastorałki

Ania Rusowicz to polska wokalistka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, laureatka Fryderyka. Album „RetroNarodzenie” jest jej trzecim albumem studyjnym, który ukazał się w grudniu 2016. Dwie pierwsze płyty artystki to "Mój Big-Bit" z 2011 i "Genesis" z 2013 roku.

Pochodząca z albumu „RetroNarodzenie” piosenka „Trudne życzenia” była jedną z najważniejszych i najpiękniejszych polskich piosenek 2016 roku. Na Liście Przebojów Trójki spędziła rekordową ilość 28 tygodni (od grudnia 2015 do lipca 2016), z czego 16 tygodni w pierwszej dziesiątce!

Ania Rusowicz i Adam Nowak - „Trudne życzenia”
www.youtube.com/watch?v=w6sLy19GK3w

Wśród współtwórców "RetroNarodzenia" obok Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy znaleźli się m.in.: Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Ania Brachaczek, Artur Andrus, Czesław Śpiewa, Natalia Niemen, Marek Piekarczyk oraz Andrzej i Jacek Zielińscy (Skaldowie). Zarówno krytyka jak i słuchacze ocenili płytę bardzo wysoko, nie brakowało takich określeń jak „pastorałkowe arcydzieło”.
„Ania Rusowicz ma nie tylko głos, muzyczne wyczucie i charakter, ale też odwagę. Bo właśnie to trzeba mieć, żeby napisać dwanaście świetnych, chwytliwych, nowych piosenek bożonarodzeniowych i wlać w nie bigbitowy charakter”.
"RetroNarodzenie" to płyta niezwykle oryginalna, choć czerpiąca pełnymi garściami z brzmień, rytmów, instrumentacji i charakteru muzyki sprzed kilkudziesięciu lat. Ania Rusowicz odnalazła dla siebie niszę, w której nie tylko dobrze się czuje, ale którą potrafi swoją niepowtarzalną osobowością wypełnić. Jej pastorałki są mądre, mówią o uniwersalnych prawdach, ale też każą zastanowić się nad świętami, spotkaniami z rodziną, przemijającym czasem”.

www.aniarusowicz.com.pl
www.facebook.com/ania.rusowicz

Okładka płyty „RetroNarodzenie”
Bilety już w sprzedaży na www.bilety.fm oraz w punkcie sprzedaży na Zamku w Szczecinie.

Ania Rusowicz i goście - Big-beatowe Pastorałki
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl