13.10.2017
21:00

Miejsce
Ośrodek Teatralny Kana

Wstęp
20zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Kaszpirowski Medytacja

Kaszpirowski Medytacja
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Kaszpirowski Medytacja” 
spektakl Teatru Kingdom of Curvy Fork 

Czasy świetności imperium przypadły na XV i pierwszą połowę XVI wieku. Państwo jednak istniało dużo wcześniej,niektórzy mędrcy powiadają, że istniało nawet przed samym stworzeniem świata. Charakterystyczną cechą obywateli KCF jest ich absurdalne podejście do rzeczywistości, pędzące z prędkością fotonu obrazy i dźwięki rozczepiają połączenia synaptyczne i pozostawiają w głowie pewne zakodowane informacje. Mędrcy Królestwa CF opowiadają historię całego wszechświata, poczynając od stworzenia świata i człowieka, a kończąc na marcepanowych tablicach rejestracyjnych, które utrudniają oficerom policji odczytanie numeru identyfikacyjnego. Mędrcy ci są niczym nomenklatura binominalna, nie mogą istnieć osobno. Jeden z obywateli KCF w młodości uprawiał z sukcesami boks i podnoszenie ciężarów. Za osiągnięcia sportowe otrzymał tytuł Mistrza Sportu ZSRR. W 1962 roku ukończył Państwowy Instytut Medyczny w Winnicy ze specjalizacjami „lekarz psychiatra" i „lekarz psychoterapeuta". Następnie przez 25 lat pracował jako lekarz w szpitalach psychiatrycznych. W 1987 roku został psychoterapeutą radzieckiej kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów – pogratulujmy mu. 

Teatr Kingdom of Curvy Fork powstał w 2011 roku z potrzeby nie tylko spotkania, ale również wspólnego działania i powołania do życia własnej formuły teatralnej. Pierwszą realizacją grupy był autorski spektakl „Kaszpirowski Medytacja". Przez kolejny rok zespół jeździł po Polsce, prezentując wyniki swojej pracy. Nikt nie przypuszczał, że to, co zostało powołane do życia na krótki czas, będzie trwało tak długo i solidnie. Z czasem idee grupy wykrystalizowały się, a więzi zacieśniły.

Teatr Kingdom of Curvy Fork jest formacją eksperymentalną wpisującą się w nurt teatru offowego. Grupa zajmuje się poszukiwaniem własnej estetyki i poetyki, odrzucając panujące tendencje w teatrze alternatywnym. Naszym celem nie jest tworzenie sztuki miłej i przyjemnej. Nie boimy się eksperymentować, swoją pracą zmuszamy widza do wyciągania własnych wniosków, podprogowo zadajemy pytanie o istotę teatru. Każdy z nas musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Celem biegu nie powinno być dobiegnięcie, tak jak celem życia nie powinno być przeżycie. Gdzieś pomiędzy startem a metą są rzeczy najważniejsze. Wolimy zadawać pytania niż dawać odpowiedzi. Tak też jest z naszą pracą. (fragment wywiadu do Radia Afera)

występują: Dominik Murach, Maciej Ratajczyk, Daniel Parol Żmudziński, Piotr Nykowski

Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/