18.10.2017
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
15/20zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Sandra Klara Januszewska & Aleksy Kornicz

Sandra Klara Januszewska & Aleksy Kornicz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Sandra Klara Januszewska (mezzosopran) & Aleksy Kornicz (piano): Recital.

Sandra Klara Januszewska (mezzosopran) & Aleksy Kornicz (piano), absolwenci królewskich akademii muzycznych w Londynie mają zaszczyt zaprosić do Domu Kultury 13 Muz na pierwszy szczeciński recital.

W programie m.in. Chopin, Czajkowski, Karłowicz, Schumann, Rossini, Bizet.

Sandra Klara Januszewska - mezzosopran. Śpiew studiowała w klasie dra hab. Jacka Ozimkowskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. W ramach programu stypendialnego Erasmus+, w roku akademickim 2016/2017 miała zaszczyt kształcić się na Royal Academy of Music w Londynie pod okiem Rylanda Davisa i Iana Partridge. We wczesnych latach swojej edukacji została doceniona wyróżnieniem Dyrektora z Centrum Edukacji Artystycznej w ogólnopolskich przesłuchaniach uczniów I i II stopnia. W 2013 r. otrzymała wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego oraz na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych Stonavska Barborka.

Ważną częścią rozwoju muzycznego artystki była możliwość śpiewania w chórach. Już w czasie studiów podjęła pracę w Chórze Filharmonii Krakowskiej oraz regularnie współpracowała z Chórem Polskiego Radia. Dzięki temu miała możliwość zaśpiewania na takich festiwalach jak Edinburgh Inernational Fesival, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum oraz współpracować m.in. z takim wybitnymi artystami jak Benjamin Schwartz, Paul Esswood, Krzysztof Penderecki, Kronos Quartet, Jerzy Maksymiuk, Aleksander Liebreich.

W 2014 r. uczestniczyła w koncertach podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy w ramach Akademii Bachowskiej prowadzonej przez Andrew Parrotta. W 2015 r. jako pierwsza i jedyna Polka znalazła się w składzie Tenso Europe Chamber Choirs for young professional singers pod batutą Kaspara Putninsa, z którym odbyła tournée po Europie: Ede, Lochem (NL), Pesc (HU), Paryż (FR).

Jako solistka, Sandra Klara śpiewała partie oratoryjne w Magnificacie Bacha, Requiem Mozarta, Stabat Mater Pergolesiego i d' Astorgi oraz Requiem Verdiego (Katedra w Chartres, Kościół de la Madeleine w Paryżu). Ponadto została doceniona partią solową podczas patriotycznych koncertów w Filharmonii Krakowskiej. W 2016 r. była solistką podczas Koncertu Muzyki Pasyjnej w Filharmonii Dolnośląskiej. Mezzosopranistka daje również recitale. W roku 2015 miała swój pierwszy mini recital podczas Festiwalu Kameralistyki Wokalnej Voice & Piano oraz na Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Kolejny miał miejsce w Charlton House w Londynie. Wystąpiła również podczas koncertu pieśni i arii rosyjskich w Royal Academy of Music. Bieżącego roku w październiku wraz z pianistą Aleksym Korniczem dała recitale w Eberbach Abbey (DE) i Mainz (DE).

Ze szczególną miłością do aktorstwa, śpiewaczka wystąpiła na deskach Opery Krakowskiej w roli Cześnikowej, w operze Straszny Dwór Stanisława Moniuszki. Na Royal Academy of Music zadebiutowała rolą Dorabelli z opery Cosi fan Tutte W.A.Mozarta podczas koncertu scen operowych. Niedawno wraz Nottingham Symphony Orchestra występowała podczas Gali Operowej. W przyszłości będzie ją można usłyszeć podczas recitali oraz Requiem Verdiego (UK).

Aleksy Franciszek Kornicz jest młodym polskim pianistą, urodził się w 1993 roku w Szczecinie. Rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku 7 lat w PSM Ist w Szczecinie w klasie Urszuli Szyryńskiej. Swoją eduakcję kontunował w OSM I i IIst w Gdańsku w klasie Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej i Andrzeja Artykiewicza. W 2012 roku rozpoczął studia w Royal College of Music w klasie Niela Immelmana, które ukończył w 2016 roku.
Jest laureatem wielu konkursów, m.in. I m-ce w konkursie kameralnym w Gdyni (2009 r.), wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (2010 r.), II m-ce na Konkursie Kameralnym w Gdyni (2011 r.), II miejsce na Appelbe Piano Prize w Londynie (2015). Koncertował m.in. W Szczecinie (Filharmonia Szczecińska, Zamek Książąt Pomorskich), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Ratusz Staromiejski), Londynie (Royal Albert Hall, Victoria and Albert Museum), Cambridge (University of Cambridge), w Niemczech, Finlandii i na Tajwanie. Jest wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina oraz Rotary Club Szczecin.

Bilety dostępne online i w punktach stacjonarnych bilety.fm.
Ceny biletów:
20 zł normalny
20 zł wnuczek + senior
15 zł studencki

Sandra Klara Januszewska & Aleksy Kornicz
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu