11.11.2017
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Tego Słucham - Lonker See i 30 kilo słońca

Tego Słucham - Lonker See i 30 kilo słońca
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Lonker See i 30 kilo słońca
Cykl Tego Słucham

Zapraszamy na porcję psychodelicznego jodu w cyklu Tego Słucham. Zagrają dwa nadmorskie projekty: gdyńskie Lonker See i kołobrzeskie 30 kilo słońca. Co nas czeka? Post-rockowa psychodelia, space-rock, noise-jazz i muzyka eksperymentalna w niezwykle świeżej odsłonie.

Z Trójmiasta przybędą Lonker See. To absolutna czołówka polskiej sceny gitarowej. Zaczęli jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Później zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację, a gitarowa psychodelia przecina się z yassowymi i free jazzowymi motywami.
Mają za sobą już kilka wydawnictw. Debiut „Split Image” wypuścili sumptem prowadzonego przez siebie labelu Music Is The Weapon w kwietniu zeszłego roku. W lutym 2017 przyszedł świetnie przyjęty split z ARRM wydany przez Instant Classic.  Czerwiec przyniósł kolejne, tym razem dwupłytowe wydawnictwo. Na 2018 planowany jest kolejny album. W Szczecinie usłyszymy świeży materiał.

30 kilo słońca to kołobrzeskie trio poruszające się również w  psychodelii, głęboko zanurzonej w ambientowej aurze i – podobnie jak Lonker See – śmiało wplatające w to elementy jazzowe. „To grind free jazzowe trzęsienie ziemi, postrockowa melancholia i ambientowe przestrzenie” – tak opisują swoją debiutancką płytę, wydaną jesienią 2015. 30 kilo słońca tworzą: Marek Sadowski, Robert Demidziuk, Maciek Jaciuk. Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.
Członkowie grupy prowadzą też jedną z najlepszych w Polsce wytwórni DIY z muzyką elektroniczną i eksperymentalną - Plaża Zachodnia.

Muza:

LS
https://youtu.be/zN_OCcaqvZc
https://youtu.be/GsaS1j1MW28
https://youtu.be/TWOaFD80zCI
https://lonkersee.bandcamp.com

30KS
https://youtu.be/7r4ke6cFoew
https://youtu.be/WGfhc1tPE1E 

Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/112865806074683/ 

fot. Magda Patocka

Tego Słucham - Lonker See i 30 kilo słońca
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org