04.11.2017
18:00

Miejsce
Gryfiński Dom Kultury

Wstęp
25/30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Brzmienie Ósemki: Basileus, Sfera i Big Cyc

Brzmienie Ósemki: Basileus, Sfera i Big Cyc
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W sobotę 4 listopada 2017 w Gryfińskim Domu Kultury (ul. Szczecińska 17) odbędzie się siódma edycja wydarzenia muzycznego Brzmienie Ósemki. Podczas imprezy wystąpią gryfińskie zespoły Basileus i Sfera. Gwiazdą Brzmienia Ósemki będzie legenda polskiego rocka zespół Big Cyc. Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.

Brzmienie Ósemki to projekt promujący młode zespoły muzyczne, które mają próby w Gryfińskim Domu Kultury, w legendarnej już sali prób numer osiem - w której swoją karierę rozpoczynały takie zespoły jak m.in. HEY.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży od 18 października w sekretariacie GDK w godzinach 8-17 (tel. 91 416 25 20). W przedsprzedaży cena biletu wynosi 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.

O ZESPOŁACH:

Gryfiński zespół SFERA to połączenie młodości z doświadczeniem i "nieklasyfikowalny styl lub jego brak"- jak podkreślają muzycy. Grają dla czystej przyjemności, możliwości wspólnego spędzenia czasu. Oddają się swojej muzycznej pasji bez względu na to jak ich praca zabrzmi finalnie. Sami o sobie mówią: Gramy co chcemy i jak chcemy, a reszta jest mało istotna

W skład zespołu wchodzą
Artur Maszadro - wokal
Martin Celencewicz - gitara
Andrzej Jama - perkusja
Marek Ilkiewicz - bas

Zespół BASILEUS powstał we wrześniu roku 2014 z inicjatywy trzech młodych muzyków: Adama, Mateusza i Olafa. Grają muzykę metalową. Przez trzy lata działalności, grupa dała szereg koncertów dla fanów ciężkiego brzmienia i nie tylko. Występowali wspólnie z takimi zespołami jak Curcuma, Candra, Bacteryazz, Steel Drunk czy 747.

Skład:
Wokal - Olaf Wiśniewski
Gitara - Adam Leśniewicz
Bas - Mateusz Naramowski
Perkusja - Robert Bałachowski

BIG CYC to legendarna formacja cyrkowo -rockowa, która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego, od jedzenia i picia, po paszporty i walutę.

Big Cyc wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy. Do dziś, muzycy grający niemal 30 lat w tym samym składzie, tworzą jedną z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych formacji rockowych na polskim rynku muzycznym Autorzy wielu nieśmiertelnych przebojów ( "Berlin Zachodni" , "Makumba" , "Rudy się żeni") i niezapomnianych płyt ("Z partyjnym pozdrowieniem " , "Wojna plemników" , "Moherowe berety") od lat walczą z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość.

Ten koncert będzie połączeniem trzęsienia ziemi z serią bolesnych elektrowstrząsów , po których poczujecie się jak nowonarodzeni. Big Cyc zagra kipiący energią, wybuchowy materiał dla fanów od lat 5 do 105. Obok takich hitów jak "Świat według Kiepskich", czy "Każdy facet to świnia", pojawią się również piosenki z kontrowersyjnego albumu "Czarne słońce narodu".

Big Cyc to rockowa lekcja historii w pigułce!

BIG CYC zagra w składzie :
Dżej Dżej - bass wokal
Dżery - bęben
Piękny Roman - gitara
Skiba - atrakcja wieczoru
oraz
Gadak - klawisze
Maras - gitara

Brzmienie Ósemki: Basileus, Sfera i Big Cyc
Gryfiński Dom Kultury

Gryfiński Dom Kultury

ul. Szczecińska 17, 74-100 Gryfino

91-416-25-20
sekretariat@gdk.com.pl
http://www.gdk.com.pl/