21.10.2017
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
65/75zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Oldbreakout

Oldbreakout
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

OLDBREAKOUT - legendarni muzycy zespołu Brekout!
Oryginalni muzycy legendarnej formacji Breakout wracają na scenę!

W repertuarze reaktywowanego zespołu znajdują się najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. takie jak: „Modlitwa”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”.  

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa l tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową.

Skład:

Krzysztof Dłutowski (klawisze), organista, pianista, oboista. Pierwsze kroki jako pianista stawiał w zespole jazzu tradycyjnego. W 1965 rozpoczął współpracę z warszawskim zespołem „Dzikusy”. Jesienią 1966 przechodzi do zespołu „Blackout”, z którym pracuje do 1968, nagrywając szereg płyt i utworów dla Polskiego Radia. Od początku 1968 roku współtworzy pierwszy skład zespołu BREAKOUT. W 1972 roku po ukończeniu dyplomu w klasie oboju w Warszawskiej Szkole Muzycznej II stopnia na wiele lat, za pośrednictwem polskiej agencji artystycznej, wyjeżdża za granicę. Od 1990 roku wraca na stałe do Polski poświęcając się pracy pedagogicznej

Tadeusz Trzciński (harmonijka ustna), postać wyjątkowa w branży muzyki rozrywkowej, a szczególnie rockowej i blues-rokowej. Znakomity muzyk harmonijkarz, a także wokalista. Od ponad 45-lat kojarzony z grupą BREAKOUT, którego będąc członkiem nagrał najważniejsze, kultowe płyty: BLUES BREAKOUT, KARATE, MIRA czy OGIEŃ. Doświadczenia zdobyte w trakcie współpracy z zespołem, a także innymi grupami, pozwoliły mu na kolejną twórczą specjalizację. Nie tracąc kontaktu z czynnym wykonawstwem muzycznym, od lat jest jednym z najlepszych w Polsce realizatorów dźwięku scenicznego w najbardziej prestiżowych i największych krajowych salach koncertowych.

Zbigniew Wypych (gitara basowa), swoją drogę artystyczną zaczynał w kultowych, warszawskich klubach studenckich. Okres lat siedemdziesiątych to lata długich, wielotygodniowych tras koncertowych po kraju. Pod koniec lat siedemdziesiątych dołącza do kultowej grupy BREAKOUT, a uwieńczeniem tej współpracy było nagranie dwóch płyt NOL i ŻAGIEL ZIEMI. Kilka lat temu przenosi się do Londynu, gdzie wspólnie z żoną Lidią organizuje koncerty. Obecne uczestnictwo w grupie OLDBREAKOUT, to w pewnym sensie „powrót do źródeł”.

Kazimierz Pabiasz (vocal, gitara), muzyk i kompozytor ze Śląska, dzięki któremu po latach doszło do spotkania legendarnych muzyków zespołu BREAKOUT. Przez wiele lat współpracował z muzykami , którzy kładli podwaliny pod polską muzykę blues rockową. Na konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej nagradzany był tak za kompozytorską twórczość własną, jak i za aranżacje bluesowych coverów.

Dariusz Samoraj, znakomity gitarzysta, muzyk sesyjny. Współpracował z wieloma solistami i zespołami.

Vlodi Tafel (perkusja), ukończył Szkołę Muzyczną II st. oraz Policealne Studium Jazzu w Warszawie i uzyskał tytuł: muzyk - instrumentalista w klasie perkusji. Grał z wieloma zespołami i solistami, muzyk sesyjny, brał udział w nagraniach 20 płyt.

Na początku 1968 roku Franciszek Walicki zaproponował Tadeuszowi Nalepie nową nazwę dla zespołu do tej pory nazywanego Blackout. Pierwszy skład zespołu Breakout to: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz.

W tym składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert 21 lutego 1968 roku w klubie „Stodoła” w Warszawie a oficjalny debiut nastąpił na I edycji festiwalu muzycznego „Musicorama” w Warszawie 27 lutego 1968 roku. Następnie grupa wystąpiła w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki, gdzie zaprezentowała m.in. swój pierwszy przebój pt. „Gdybyś kochał, hej”.

Od tego momentu zespół jest nazywany prekursorem blues-rocka, opartego na najlepszych wzorcach zachodnich. W 1969 r ukazuje się płyta pt. „Na drugim brzegi tęczy” a do roku 1980 zespół nagrał łącznie 10 albumów, z których najsłynniejszym stał się „Blues”.

To grupa Breakout przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy „big-bitem” i rock&rollem lat sześćdziesiątym a późniejszą muzyką rockową i blues-rockową. To grupa Breakout zaczęła flirtować z jazzem zapraszając do nagrań płytowych Włodzimierza Nahornego.

Przez zespół przewinęło się wielu znakomitych muzyków, z Dariuszem Kozakiewiczem i Józefem Skrzekiem na czele . Zespół oficjalnie istniał do 1982 r, kiedy to Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową.

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa i tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową.

I to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół.

Pod koniec 2013 roku z inicjatywy śląskiego muzyka Kazimierza Pabiasza zespół się reaktywował, początkowo pod nazwą Ex-Breakout a ostatecznie OLDBREAKOUT. We wrześniu 2014r ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu zatytułowana „Za głosem bluesa idź”, na której wszystkie teksty są autorstwa Bogdana Loebla.

http://oldbreakout.com.pl

Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl