30.11.2017
19:30

Miejsce
Dom Kultury Słowianin

Wstęp
płatny

Kategoria
Wydarzenia

Klubowe granie

11. Festiwal Komedii SZPAK

11. Festiwal Komedii SZPAK
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

11. Festiwal Komedii SZPAK
30.11 - 03.12

SZPAK to festiwal, podczas którego prezentujemy różne środki artystycznego wyrazu, których wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana komedia. Komedia, której celem jest nie tylko rozśmieszenie widza, ale także, a może i przede wszystkim – zmuszenie do refleksji, wzruszenie, wbicie szpilki w absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Nie zamykamy się przy tym na formy i od 10 lat staramy się prezentować to co na polskiej estradzie najlepsze niezależnie od tego czy jest to spektakl teatralny, monodram, kabaret czy niezwykle popularny w ostatnim czasie stand up. SZPAK to wydarzenie, podczas którego widzowie mają okazję poznać propozycje na co dzień niedostępne w mediach czy na deskach teatrów instytucjonalnych. Często są to prezentacje z pogranicza teatru, kabaretu, pantomimy i muzyki, a nawet filmy i sztuki dla najmłodszych. Festiwal jest też platformą rozwoju i konfrontacji swoich dzieł z widzem, jurorem i innymi wykonawcami dla młodych, obiecujących zespołów i solistów. SZPAK jest zatem swoistym kolażem różnych środków wyrazu, którym przyświeca wspólny cel – uśmiech odbiorcy.

30.11.2017 godz. 19:30 DK Słowianin cena: 20,00 zł
Stand-up na Andrzejki

Stand-up’owe rozpoczęcie SZPAK-a na Andrzejki! Ruszamy z przytupem, na start mamy dla Was trzech komików, którzy zaprezentują swoje najnowsze programy. Co więcej – podczas tego wieczoru zarejestrujemy wszystkie występy i zostaną wyemitowane na szpakowym kanale youtube.

W swoich pełnych programach wystąpią dla Was:

Krzysztof Kamyszek w programie „Aptekarz”– gość ze Świebodzina doskonale znany szczecińskiej publiczności z występów podczas Ligi Stand-Up.

Tomek Nowaczyk w programie „Myślę, więc gadam” – ulubieniec szczecińskim fanów stand-up’u,

Grzegorz Dolniak w programie „Klamka zapadła” – człowiek, którego na SZPAK-u chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Całość poprowadzi szczeciński baron stand-up’u – Damian „Viking” Usewicz.

Krzysztof Kamyszek – Człowiek ze Świebodzina. Pierwszy raz zdecydował się spróbować swoich sił na scenie po koniec 2011.Wcześniej był nieśmiały. Przed występem w głowie pojawiła się myśl-najwyżej mnie wyśmieją. Jego przeczucia się potwierdziły,wyśmiali…znaczy śmiali się. Tego wieczora postanowił, że zostanie stand-uperem. I jakoś to się kręci. Jako aptekarz aplikuje widzom śmiech na różne sposoby.

Tomek Nowaczyk – Tomek Nowaczyk to jeden z najciekawszych komików w Polsce, a już na pewno w

Kościanie. Jeden z najbardziej energetycznych komików, mówią, że „napierdziela jak karabin”. Stworzył już trzy godzinne materiały stand-up’owe, ostatni nosi tytuł „Myślę, więc gadam”. Tytuł ma sugerować, że Tomek dużo myśli. Bez wątpienia dużo gada. Podobno w nowym materiale wypowiada około 6.000 słów. W tym parę niecenzuralnych.

Grzegorz Dolniak – szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Słoik widywany na co dzień w telewizyjnej Dwójce oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie z powodzeniem prowadzi programy i felietony satyryczne. W jego programie pt. „Klamka zapadła” usłyszycie o lenistwie, uzależnieniach, złośliwości rzeczy martwych, relacjach damsko-męskich (szok, czyż nie…). „Klamka zapadła” zabiera również w podróż w czasie, odkrywając absurdy przeszłości, a przynajmniej naszych podręczników do historii…

Damian „Viking” Usewicz – zdecydowanie największy stand-up’er w Polsce. Monopolista na szczecińskim rynku – organizator i prowadzący Szczecińskiej Ligi Stand-Up. Przykładny mąż, przykładny ojciec, przykładny organizator. Związany z Agencją Artystyczną Dabe. Z komedią i sceną związany od 10 lat.

01.12.2017 godz. 18:00 DK Słowianin Cena: 25,00 zł
Konkurs stand up

Nadlatuje 11. SZPAK, a wraz z nim wielki konkurs, w którym zmierzą się komicy z całej Polski. W szranki stanie ośmiu stand-up’erów, którzy zaprezentują fragmenty swoich najlepszych programów. To publiczność zdecyduje kto stanie na podium. Na tej imprezie nie może zabraknąć fanów ostrego humoru! Gotowi na SZPAK-ową jazdę po bandzie?

uczestnicy konkursu:

8 komików z całej Polski
gwiazda wieczoru – Patryk Czebańczuk (zwycięzca SZPAK 10)
prowadzenie – Grzegorz Dolniak

01.12.2017 godz. 21:00 DK Słowianin Cena: 15,00 zł
Pojedynek na dubbingi

Tego na SZPAK-u jeszcze nie było! Komicy zmierzą się z zupełnie nową festiwalową formą. Tym razem będą musieli rozbawić Was jedynie swoim głosem, podkładając go pod przygotowane wcześniej filmy, których nie mieli okazji obejrzeć. W pełni improwizowany pojedynek na filmowe dubbingi! Całość poprowadzi Adam Van Bendler – stand-up’er, który działa również prężnie na youtubie, gdzie możecie obejrzeć jego komediowe filmiki i teledyski.  W pojedynku udział wezmą uczestnicy konkursu stand-up.

02.12.2017 godz. 18:00 DK Słowianin Cena: 25,00 zł
Konkurs kabaretowy

Wieczór dla prawdziwych fanów SZPAK-a. Już 11 raz na szczecińskiej scenie pojawią się najlepsze kabarety młodego pokolenia. Fani kabaretu po prostu muszą zobaczyć tegoroczny konkurs.

Jak zawsze wybraliśmy najlepszych z najlepszych i to właśnie oni starać się będą o serca szpakowej publiczności. Czeka nas zapewne porządna dawka świeżego podejścia do kabaretu. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ ubiegłorocznych zwycięzców – kabaret Budapesz.

uczestnicy konkursu:

kabaret A jak,
kabaret Kałasznikof,
kabaret Czołówka Piekła,
kabaret Zalotka,
kabaret Trzecia Strona Medalu
prowadzenie: Alan Pakosz
gwiazda wieczoru: kabaret Budapesz (zwycięzcy SZPAK 10)

03.12.2017 godz. 18:00 DK Słowianin Cena: 60,00 zł
Finał – Impro z gwiazdami

Wielki, improwizowany finał SZPAK-a! Po ubiegłorocznym sukcesie IMPRO Z GWIAZDAMI zyskało rangę najważniejszej imprezy festiwalu. Kto był w zeszłym roku wie, że tego nie można przegapić, bo to się po prostu już nigdy nie powtórzy!

IMPRO Z GWIAZDAMI to wieczór pełen szalonych improwizacji! Pełna humoru wybuchowa mieszanka gier improwizacyjnych w wykonaniu kolektywu improwizatorów oraz gości, którymi w tym roku będą gwiazdy:

EWA BŁACHNIO – niegdyś znana z Kabaretu Limo, teraz łatwiej byłoby wymienić z czego nie jest znana niż na odwrót… Ostatnio widziana między innymi w Tańcu z Gwiazdami, regularnie gości także w programie Kabaret Na Żywo.

MIKOŁAJ CIEŚLAK – powiedzieć dziś, że znacie go jedynie z Kabaretu Moralnego Niepokoju to obrazić Ministra Błaszczaka z UCHA PREZESA! Mikołaj to komediowa petarda, która nie raz eksploduje na finale SZPAK-a,

BILGUUN ARIUNBAATAR – niezapomniany reporter U1 Bator TV z programów Szymona Majewskiego. Polski showman mongolskiego pochodzenia, który swoim wdziękiem i poczuciem humoru zaskarbił sobie serca Polaków.

Improwizatorzy zagrają ze swoimi gośćmi cykl krótkich skeczy i piosenek improwizowanych, bazujących na formule popularnego amerykańskiego show Whose Line Is It? Wszystko w rytm równie improwizowanej muzyki zapewnionej przez szpakowy impro band. Przyjdź i zobacz jak z tym zadaniem poradzą sobie gwiazdy polskiej estrady. IMPRO Z GWIAZDAMI to gwarancja świetnej zabawy i niezapomniane show pełne nieoczekiwanych zdarzeń, bo przecież wszystko będzie improwizowane!

11. Festiwal Komedii SZPAK
Dom Kultury Słowianin

Dom Kultury Słowianin

ul. Korzeniowskiego 2, Szczecin

91 4345655, 91 4890359
dkslowianin@o2.pl
http://www.dkslowianin.dt.pl