26.11.2017
18:00

Miejsce
Lulu Club

Wstęp
60zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Andrzej Jagodziński & Janusz Strobel

Andrzej Jagodziński & Janusz Strobel
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Andrzej Jagodziński & Janusz Strobel

Tych dwóch Panów nikomu przedstawiać nie trzeba:) Zawitają do Szczecina już w listopadzie, aby w ramach Tylko w niedzielę - cykl wydarzeń artystycznych namalować piękny muzyczny obraz specjalnie dla Państwa. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

tête-à-tête
Andrzej Jagodziński & Janusz Strobel

Wybitni polscy jazzmani, artyści światowej klasy, spotykają się twarzą w twarz i grają koncert będący podsumowaniem ich ponad 30-letniej współpracy. Oryginalne środki ekspresji muzycznej i nieoczywiste połączenia stylistyczne to wyznacznik ich muzyki.

Wyjątkowość projektu polega na połączeniu brzmienia gitary klasycznej (Janusz Strobel) z akordeonem (Andrzej Jagodziński) w jazzowym repertuarze autorskich kompozycji obu artystów. Swing, bossa-nova, klimatyczna ballada i energetyczna samba. Jednym słowem – fascynujące spotkanie tête-à-tête.

Andrzej Jagodziński

Artysta wszechstronny. Waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio.

Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym. W swojej dotychczasowej karierze brał udział w praktycznie wszystkich festiwalach jazzowych na świecie. W 2005 roku jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.

Dotychczas wydał ponad 40 płyt, a jego płyta „Chopin” w 2014 roku została uznana przez fanów najlepszą płytą jazzową ostatniego 20-lecia.

Janusz Strobel

Niekwestionowany wirtuoz gitary klasycznej, wybitny kompozytor i ceniony aranżer.

W 2005 roku został odznaczony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2013 r. za całokształt twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

7 października 2016 roku ukazała się najnowsza, autorska płyta Janusza Strobla pt. „Ślad”. Artysta do współpracy zaprosił Pawła Pańtę, Luisa Ribeiro oraz orkiestrę Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza. Koncert premierowy płyty „Ślad” odbył się 16 listopada 2016 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wpisując się w obchody 50-lecia pracy artystycznej.

Tworzy muzykę na potrzeby filmu i teatru, komponuje na gitarę klasyczną z orkiestrą, pisze piosenki, prowadzi szeroką działalność koncertową, dydaktyczną oraz pracuje nad kolejnymi płytami.

Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie, a patronat medialny nad koncertem objął Prestiż Magazyn Szczeciński- dziękujemy!

Koncert poprowadzi dla Państwa nasz skarb narodowy- Pan Szymon Kaczmarek :)

Bilety w cenie 60 zł dostępne na stronie bilety.fm oraz pod numerem telefonu 793 513 125:)

tylkowniedziele.szczecin.pl 

DO ZOBACZENIA! 

Andrzej Jagodziński & Janusz Strobel
Lulu Club

Lulu Club

ul. Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

515 604 585, 533 500 109
lulu@luluclub.pl
http://www.luluclub.pl