14.03.2018
18:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Artysta o artyście

Artysta o artyście
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Hubert Czerepok Abraham Ostrzega – spotkanie w ramach cyklu Artysta o artyście

Spotkanie z Hubertem Czerepokiem w kontekście wystawy Początek w TRAFO oraz odsłonięcie pracy artysty poświęconej pamięci żydowskiego rzeźbiarza i animatora kultury działającego w przedwojennej Warszawie, Abrahama Ostrzegi. Projekt, który pierwotnie został zrealizowany na fasadę warszawskiej Zachęty, jest czasowym depozytem artysty w TRAFO.
Hubert Czerepok – artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. Bada anomalie, rzeczy dziwne i wymykające się kontroli, analizuje konstrukcje determinujące ludzkie zachowania, tropi konspiracyjne teorie i zjawiska paranormalne, szuka reguł Wielkiego Spisku, miesza historię z utopią. Z wyjątkową erudycją i poczuciem humoru balansuje na granicy ironicznego dystansu i autentycznego zaangażowania.

Artysta o artyście
TRAFO jako poligon historii sztuki stara się wraz z artystami stworzyć zalążek alternatywnej wobec dyskursu akademickiego tej dyscypliny. W naszej galerii udostępnimy im przestrzeń do własnej opowieści o wybranym przez nich artyście, o jego biografii i dziele.
Współczesna galeria sztuki to również alternatywa dla naukowych, akademickich dyskursów o sztuce i jej historii. To przestrzeń postępków niekanonicznych, transgresji i herezji metodologicznych. Do działań weryfikujących dotychczasowy dyskurs historii sztuki zapraszamy artystów. Każdy z nich zaprezentuje postać dla niego w pewien sposób znaczącą – czy jako obiekt afirmacji, czy negacji. Wraz z nimi chcemy stworzyć zalążek INNEJ opowieści o twórczości i autorach.

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org