15.11.2017
18:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
wolny

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Artysta o artyście

Artysta o artyście
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Piąta Wojna Światowa. Igor Krenz o Kazimierzu Malewiczu z Belgradu – wykład w ramach cyklu "Artysta o artyście* 

Igor Krenz to artysta posługujący się wideo i fotografią. Od początku lat 90. ubiegłego wieku tworzy minimalistyczne prace, nasycone absurdalnym poczuciem humoru i ironią. Wyróżnikiem prac wideo Krenza jest ścisłe połączenie obrazu i tekstu – tytuł jego prac zazwyczaj jest tezą udowadnianą później przez treść filmu. W latach 2001 - 2010 współtworzył grupę Azorro, od 2016 roku współtworzy Grupę Budapeszt.

Artysta o artyście
TRAFO jako poligon historii sztuki stara się wraz z artystami stworzyć zalążek alternatywnej wobec dyskursu akademickiego tej dyscypliny. W naszej galerii udostępnimy im przestrzeń do własnej opowieści o wybranym przez nich artyście, o jego biografii i dziele. 
Współczesna galeria sztuki to również alternatywa dla naukowych, akademickich dyskursów o sztuce i jej historii. To przestrzeń postępków niekanonicznych, transgresji i herezji metodologicznych. Do działań weryfikujących dotychczasowy dyskurs historii sztuki zapraszamy artystów. Każdy z nich zaprezentuje postać dla niego w pewien sposób znaczącą – czy jako obiekt afirmacji, czy negacji. Wraz z nimi chcemy stworzyć zalążek INNEJ opowieści o twórczości i autorach. 

Wykład i prezentacja publikacji w ramach zadania TRAF LOKALNIE – Literatura dla wspólnoty, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org