18.11.2017
19:00

Miejsce
CKE Stara Rzeźnia

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

PUSZ + SOYKA / Niepodległość na maszt

PUSZ + SOYKA / Niepodległość na maszt
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncert PUSZ + SOYKA w Starej Rzeźni | Niepodległość na maszt

Stara Rzeźnia w tym roku przygotowała dla Was coś specjalnego. Pragniemy zaangażować Was w wydarzenie niezwykłe, nietypowe - będziemy świętować naszą WOLNOŚĆ w sposób radosny, w towarzystwie wspaniałych artystów. Zapraszamy Was na wydarzenie "NIEPODLEGŁOŚĆ NA MASZT" :)

Jednym z elementów wydarzenia jest koncert zespołu PUSZ z udziałem Stanisława Soyki. 

„Pąki białych róż" to debiutancka płyta projektu muzycznego PUSZ - Pawła Osickiego, wokalisty, producenta muzycznego i perkusisty m.in. kultowej grupy Pogodno. 
To album, na którym znalazły się nowoczesne wersje znanych piosenek patriotycznych i ludowych, którym Paweł Osicki nadał zupełnie inne, wyjątkowe brzmienie. Muzyka PUSZ oscyluje pomiędzy alternatywą, elektroniką, jazzem i popem, jest wieloplanowa. Koncepcja albumu została zainspirowana historiami rodzinnymi Osickiego, stąd obecność utworów takich jak Pąki białych róż, O mój rozmarynie, czy Czerwone jabłuszko. Jak mówi Osicki: Pomysł na nagranie tej płyty zrodził się w 2009 roku, inspiracją były rodzinne opowieści i tradycje. Zainteresowany tematem polskich pieśni patriotycznych i legionowych, szybko zauważyłem, że muzyka ta wymaga odświeżenia, nowych interpretacji. Po półtorarocznej pracy nad aranżacją i nagraniami wybranych utworów, zaprosiłem Stanisława Soykę i pozostałych muzyków, by nadać utworom finalny kolor i kształt. Treści tekstowe piosenek zostały zmniejszone o pewne wersy i zwrotki, by podkreślić to, co w nich ponadczasowe i co buduje ich narrację. 

Płyta ukazała się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego. 29 czerwca.

Paweł Osicki (wokal, perkusja, sample) wystąpi z zespołem w składzie: Stanisław Soyka (wokal), Tomasz Ziętek (trąbka, tuba basowa), Piotr Mania (fortepian, syntezatory), Jacek Mazurkiewicz (bas, kontrabas).

Wstęp darmowy. Koncert siedzący, ilość miejsc ograniczona. 
!WEJŚCIE NA KONCERT TYLKO Z DARMOWĄ WEJŚCIÓWKĄ!

Wejściówki do odebrania w Kubryku - Stara Rzeźnia; ul. Tadeusza Wendy 14 od 20.października
oraz do wygrania w Szczecińskiej Grze Miejskiej

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa" oraz ze środków Miasta Szczecin

CKE Stara Rzeźnia

CKE Stara Rzeźnia

ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin (Łasztownia)

91 822 84 08
stararzeznia@csl.eu
http://stararzeznia.szczecin.pl/