07.12.2017
12:00

Miejsce
Na mieście

Wstęp
wolny

Kategoria
Inna impreza

Pełna kultura

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
7-17 grudnia 2017
Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza Polskiego i Plac Lotników

Drewniane domki z potrawami na świąteczny stół, zapach choinek i grzanego wina, kolędy rozbrzmiewające w tle i świetlne ozdoby - idealny przedświąteczny klimat! Tak właśnie będzie podczas drugiego już Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w dniach 7-17 grudnia wypełni trzy place w centrum naszego miasta. Na wszystkich odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy czekać będzie mnóstwo świątecznych atrakcji m.in. karuzela wenecka, jemiołowy zakątek, radio Św. Mikołaja. Do szczecina zawita również świąteczna ciężarówka Coca-Coli! 

Pomagamy, zabierając do krainy bajek
Na bożonarodzeniowym jarmarku nie może zabraknąć świątecznej karuzeli weneckiej. Dzieci odwiedzające Jarmark będą mogły na chwilę przenieść się do zaczarowanej krainy bajek. W tym roku nasza karuzela będzie również miejscem, w którym jej pasażerowie nieść będą pomoc innym dzieciom. Za przejażdżkę karuzelą pobierana będzie bowiem symboliczna złotówka - cegiełka - która przeznaczona zostanie na planowany remont oddziału Św. Mikołaja w Szczecinie, na którym leczone są dzieci z chorobami nowotworowymi.

Całus na szczęście 
Zgodnie ze świąteczną tradycją pocałunek złożony pod jemiołą na ustach ukochanej osoby wróży miłość na długie lata. By nieco pomóc zakochanym na terenie jarmarku powstanie jemiołowy zakątek. Może być to niebywała szansa do zapewnienia sobie szczęścia w miłości na resztę życia!

Zakupy w świątecznym klimacie
Wzdłuż jarmarkowych placów rozstawione zostaną domki, w których kupić będzie można potrawy produkty na świąteczny stół, rękodzieło, ozdoby, prezenty dla najbliższych i wiele innych. Po zakupach przystanąć będzie można na coś pysznego i kubek grzanego wina lub gorącej czekolady.

Święta również w eterze
Atmosfera Jarmarku to również muzyka, która płynąć będzie ze specjalnie zainstalowanego na każdym z trzech placów nagłośnienia. Radio Świętego Mikołaja działać będzie przez wszystkie dni trwania wydarzenia. Prócz mnóstwa ciekawostek, kolęd i pastorałek, każdego wieczora z głośników popłyną… świąteczne życzenia.

Bożonarodzeniowo i sportowo
Prócz tych wszystkich atrakcji, dwa jarmarkowe weekendy podzielimy również tematycznie. W pierwszy weekend zapanuje iście sportowy klimat. Na Placu Lotników powstanie coś na wzór skateparku, w którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportach zimowych. Drugi weekend wprowadzi nas już w wigilijny klimat – szykujemy kilka niespodzianek, będących nawiązaniem do tradycyjnych, rodzinnych świąt.

Podczas jarmarku oczywiście spotkać będzie można Świętego Mikołaja i śnieżynki. W programie również animacje, konkursy z nagrodami i wiele więcej. Mamy nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami stworzymy nową, przedświąteczną tradycję w Szczecinie.

Więcej informacji na www.kolorowaaleja.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy
7-17 grudnia 2017
poniedziałek-czwartek 12.00-20.00
piątek-niedziela 10.00-22.00
Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza Polskiego i Plac Lotników

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
Na mieście

Na mieście

Szczecin