10.12.2017
18:00

Miejsce
Lulu Club

Wstęp
60zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Floating Christmas: Jackpot & Floating Orchestra

Floating Christmas: Jackpot & Floating Orchestra
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

FLOATING CHRISTMAS - JACKPOT & FLOATING ORCHESTRA

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzi nas Jackpot & Floating Orchestra z programem FLOATING CHRISTMAS- ŚWIATOWA PIOSENKA ŚWIĄTECZNA:) Najbardziej znane i uwielbiane świąteczne melodie wykonane zostaną dla Państwa w magicznych aranżacjach Patryka Walczaka przez muzyków wybitnych i znanych nie tylko mieszkańcom Szczecina. Poczuj z nami magię Świąt!!!

​W Szczecinie światło dzienne ujrzał projekt muzyczny Jackpot & Floating Orchestra. Big band złożony z kilkunastu muzyków został zainicjowany przez Kasię Buję i Macieja Kazubę, czyli duet Jackpot.

​Orkiestra dęta – ta z ulicznych parad i pogrzebów w Nowym Orleanie – towarzyszy jazzowi od samego początku jego istnienia. Hasło big band przywołuje skojarzenie z klasycznym jazzem, grupą świetnie ubranych ciemnoskórych muzyków dmących w trąby i saksofony. W latach 20. i 30. minionego wieku jazzband był jednym z symboli szybkości i nowoczesności. Własne zespoły mieli Louis Armstrong i Duke Ellington, a tacy swingujący biali leaderzy jak Benny Goodman, Glen Miller i George Gershwin grali najpopularniejszą taneczną muzykę swoich czasów, która zresztą do dzisiaj potrafi porwać do tańca. 

Przenieśmy się do Polski, w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Jest rok 1928, siadamy przy stoliku w eleganckiej restauracji. Na scenie pojawia się Orkiestra Artura Golda i Jerzego Petersburskiego. – Okres międzywojenny to czas rozkwitu orkiestr i muzyki rozrywkowej w Polsce. To czas Hanki Ordonówny, Mieczysława Foga, Zuli Pogorzelskiej, Eugeniusz Bodo, Adolfa Dymszy i Aleksandra Żabczyńskiego. Rozbłyska gwiazda Henryka Warsa i wydawnictwa muzycznego „Syrena Record” – wymienia Krzysztof Baranowski, pianista, kompozytor i aranżer, kierownik muzyczny big bandu. – To między innymi magia takich opowieści i tęsknota za atmosferą dwudziestolecia międzywojennego była inspiracją powstania big bandu Floating Orchestra – dodaje.

W orkiestrze znaleźli się artyści z różnych muzycznych pokoleń. Piotr Rutkowski, puzonista, pamięta czasy Kaskady, grał tam w 1968 roku w zespole Szczecińska Dziewiątka, Janusz Jędrzejewski, kontrabasista, zwiedził cały świat, Tomek Dąbrowski i Dawid Głogowski, trębacze, Paulina Wysocka, puzonistka, Maciej Strycharczyk oraz Maciej Marcinkowski grający na saksofonach. 

Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie patronat medialny nad koncertem objął Prestiż Magazyn Szczeciński- dziękujemy !!!

W magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia pięknym słowem wprowadzi nas Szymon Kaczmarek :)

Bilety w cenie 60 zł dostępne na stronie bilety.fm oraz pod numerem telefonu 793 513 125:)

tylkowniedziele.szczecin.pl

Floating Christmas: Jackpot & Floating Orchestra
Lulu Club

Lulu Club

ul. Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

515 604 585, 533 500 109
lulu@luluclub.pl
http://www.luluclub.pl