12.01.2018
19:00

Miejsce
Nowy Browar Szczecin

Wstęp
30/40zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Paulina Przybysz - Akustyczeń 2018

Paulina Przybysz - Akustyczeń 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Paulina Przybysz - Akustyczeń 2018 Festiwal

Prezentujemy jedną z gwiazd Edycji X festiwalu Akustyczeń! 12 stycznia 2018 w niedawno otwartej Sali Koncertowo-Teatralnej Nowego Browaru Szczecin wystąpi w ramach trasy promującej solowy album "Chodź tu" Paulina Przybysz z zespołem.

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee.

Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia". Album pod nazwą „Chodź Tu" wydany został 06 października 2017 r. pod szyldem Kayaxu i jest promowane dwoma singlami: „Dzielne Kobiety" oraz „Pirx". Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. 

Odważne produkcje Pauliny i charakternych producentów, których
zaprosiła do współpracy łączą się ze szczerymi wyznaniami. Gatunkowo Artystka wraca trochę do muzyki, od której zaczynała swoją karierę, łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem, ale to wszystko w bardzo współczesnym brzmieniu. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, brzmieniem pianina, wiolonczeli czy dźwięków natury. Za produkcje odpowiadają głównie chłopaki z Night Marks Electric Trio: Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego, Adam Kabaciński oraz Zamilska, Teielte, Andres Koper, Sander Mulder, Jacek Antosik i sama Paulina. 

Muzyka ta w połączeniu ze specyficzną poetyką tworzy ciekawą opowieść o relacjach, miłości, polityce, wolności, erotyce czy rynku muzycznym. 

O „Chodź tu" można wiele powiedzieć ale najlepiej opisuje go sama Paulina, która o płycie mówi, że jest przede wszystkim „szczera i trochę bezwstydna".

Paulina Przybysz - Akustyczeń 2018 Festiwal
data: 12.01.2018
miejsce: Sala Koncertowo-Teatralna Nowego Browaru Szczecin 
start: 19:00 
bilety: 40 pln normalne, 30 pln szkolne i studenckie (do nabycia na www.bilety.fm, link: https://bilety.fm/pl/muzyka/2400-bilety-na-koncert-paulina-przybysz-12-stycznia-2018-o-19-00-w-nowym-browarze-w-szczecinie.html)
uwaga: miejsca stojące 

Organizator i Mecenat Edycji X festiwalu Akustyczeń:
Podparty Produkcja (Nordyk), Szczecin Floating Garden, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński.

Paulina Przybysz - Akustyczeń 2018
Nowy Browar Szczecin

Nowy Browar Szczecin

ul.Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

91 433 54 84
biuro@nowybrowar.pl
http://nowybrowar.pl/