12.01.2018
23:00

Miejsce
Piwnica Kany

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Ludojad - Akustyczeń 2018

Ludojad - Akustyczeń 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ludojad - Akustyczeń 2018 Festiwal

Przedstawiamy pierwszą gwiazdę Edycji X festiwalu Akustyczeń!

LUDOJAD jest młody i przystojny. Urodził się w 2010 roku w Świnoujściu. Jego poszczególne członki mogą być znane z takich formacji jak Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, Budowa, Popend, Ząb Czasu, Night Marks czy ostatnio EABS. 

Pierwsze kilkanaście koncertów Ludojada było w całości improwizowane. Zwieńczeniem tego okresu było nagranie albumu w studiu analogowym Maćka Cieślaka z zespołu Ścianka. Bez przygotowania, w dwa wieczory, zespół zarejestrował 23 improwizowane kompozycje, ustalając prawdopodobnie nowy rekord płodności muzycznej. 

Z końcem roku 2011 zespół odniósł swój największy sukces, wygrywając ogólnopolski konkurs wydawnictwa Machina, w którym zwyciężył jednogłośnie, nokautując już w pierwszej rundzie wszystkich przeciwników – nagrodą było nagranie płyty i 100 tys PLN.

Płyta została nagrana w Lublinie w studiu Budki Suflera – w tym wypadku Ludojad postawił na krótkie formy muzyczne przypominające piosenki , których spłodził około 15 stu z czego 9 zostało wybranych na krążek.

Nad brzmieniem płyty czuwali Marcin Macuk , Marcin Cichy i Andrzej Smolik.

Zespół długo szukał wydawcy i w końcu schronił się pod skrzydłami ultra-niszowego wydawnictwa Cali Zieloni Recording Studio.
Muzycy pożerali widownię na festiwalach: Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Fama w Świnoujściu, KontenerART w Poznaniu, Photomonth w Krakowie, Fląder w Gdańsku ,Wszystkie Strony Świata w Puławach oraz wielu klubach w całej Polsce. 
Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów Ludojad stał się w miarę rozpoznawalny i choć często zdarzało się, że publiczność nie rozumiała tego co działo się na scenie, to i tak bardzo chętnie i z rumieńcami na twarzach chłonęła płynącą ze sceny energię. Grupa nigdy nie starała się być spójna stylistycznie a piosenki, które powstały do tej pory, ocierają się o niemal wszystkie gatunki muzyczne.

Wiosną 2017 roku Ludojad w siedmioosobowym składzie spotkał się ponownie na nagraniach – tym razem w nieczynnym kultowym Świnoujskim barze Scena , którą przy pomocy Bartłomieja Franka z Poznania zamienił w przestronne studio nagraniowe z duszą.
Podczas tej sesji muzycy postanowili wrócić do korzeni i ponownie nagrali improwizowany materiał – tym razem na własnym podwórku i jak sami twierdzą , będzie to najciekawsza płyta Ludojada - która obecnie przechodzi fazę postprodukcji.

Skład:
Paweł Wdziękoński (mc Mewa) – głos, samplery
Przemysław Beleć (Bele) – bas
Ryszard Kadłubiec (mr Ricardo) – bębny
Piotr Ciechowski (Alberto Kjaczjo) – saksofony
Marek Pędziwiatr (Czarny Murzyn) – klawisze, wokal 
Krystian Sachryn (siniore Lodo) – drumle, wokal
Kuba Brzeziński (Hulio Pegaz) – djembe, perkusjonalia 

Koncert niebiletowany.

Ludojad - Akustyczeń 2018
Piwnica Kany

Piwnica Kany

pl. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

91 433 03 88
info@kana.art.pl
http://www.kana.art.pl