13.01.2018
21:00

Miejsce
Ośrodek Teatralny Kana

Wstęp
30/40zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Apostolis Anthimos Miniatures - Akustyczeń 2018

Apostolis Anthimos Miniatures - Akustyczeń 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Apostolis Anthimos Miniatures - Akustyczeń 2018 Festiwal

Jednym z wydarzeń zamykających dziesiąty Akustyczeń Festiwal będzie koncert wyjątkowy. Wystąpi przed Państwem Apostolis Anthimos Miniatures. Miejsce: Ośrodek Teatralny Kana

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. „Miniatures” to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał, w którym ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt ‘Theatro’, ‘Back to the North’, ‘Days we can’t forget’ i w końcu ‘Miniatures’. Nie brakuje także nowych kompozycji.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

„Apostolis Anthimos Miniatures” to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy.

Kwartet:
Gitara i perkusja: Apostolis Anthimos
Gitara basowa: Robert Szewczuga
Klawisze: Piotr Matusik
Saksofon: Olaf Węgier

13.01.2018 - Apostolis Anthimos Miniatures
miejsce: Teatr Kana
start: 21:00 
bilety: 40 pln normalne, 30 pln szkolne i studenckie (link do biletów: https://bilety.fm/pl/muzyka/2459-bilety-na-koncert-apostolis-anthimos-miniatures-13-stycznia-2018-o-21-00-w-teatrze-kana-w-szczecinie.html)
uwaga: miejsca siedzące i stojące

Organizator i Mecenat Edycji X festiwalu Akustyczeń: 
Podparty Produkcja (Nordyk), Szczecin Floating Garden, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński.

Apostolis Anthimos Miniatures - Akustyczeń 2018
Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/