12.01.2018
10:00

Miejsce
Na mieście

Wstęp
wolny

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Noc Biologów 2018

Noc Biologów 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Noc Biologów 2018

godz. 10.00-18.00
Miejsce: Wydział Biologii, ul. Wąska 13, ul. Felczaka 3c, Uniwersytet Szczeciński

Piątek, 12 stycznia, będzie wyjątkowym dniem... Właśnie w tym terminie Wydział Biologii US zaprasza na Noc Biologów - ogólnopolskie przedsięwzięcie, już po raz siódmy organizowane przez Uniwersytet Szczeciński.

Jakie tajemnice skrywa Sherlock Holmes? Co ukrywają grzyby? Jak zostać Agathą Christie? Czy pod lodem toczy się życie? Czy feromony rządzą światem? - odpowiedzi na te pytania organizatorzy będą po raz kolejny szukać z uczestnikami Nocy Biologów.

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii US zaplanowano kilkadziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy, konkursy i inne ciekawostki – wszystko to by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.

Szczegółowy program wydarzenia oraz więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie internetowej www.nocbiologow.usz.edu.pl

Noc Biologów 2018
Na mieście

Na mieście

Szczecin