12.01.2018
19:00

Miejsce
Dom Kultury Słowianin

Wstęp
10zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply

Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply
Wstęp: 10 zł i więcej - bilet cegiełka (zbiórka publiczna)

Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem.  "Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka", zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.

4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w okolicach dnia urodzin  Henia (4 stycznia), będziemy organizować koncert. Tak narodziły się HENIUTKI.
Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

12 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 66.  Wystąpią: POWER SUPPLY, KAPITAN STEREO, DIKANDA oraz dzieci obdarowane instrumentami w poprzednich edycjach wydarzenia..

Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla  Karoliny z Banic k.Golczewa i gitarę dla Wojtka z Klinisk Wlk.  W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze przekażemy w całości na zakup wiolonczeli dla utalentowanej dziesięciolatki - Oliwii z Klinisk Wlk.
Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii
i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

KAPITAN STEREO to szczecińscy rockmani, opisujący swoją muzykę jako energiczny pop z domieszką punka. Komponując muzykę kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie zespołu. Zaczęli grać w roku 2013, a w 2016 nagrali  debiutancką płytę. W roku 2017 zespół wygrał Hard Rock Rising  jako „regional prize winner” (region Europa). Surowe gitarowe riffy i energiczny puls zespołu przekonują słuchacza, że rock nie umarł. Muzycy wykonają na koncercie autorskie kompozycje, ale nie zabraknie też utworów z repertuaru nieżyjących legend rocka i bluesa.

POWER SUPPLY zespół złożony z muzyków wcześniej udzielających się w różnych projektach szczecińskiej sceny muzycznej.
Obecnie połączeni ze sobą ideą grania i śpiewania ambitnej i klimatycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka, funku i nowoczesnego popu.

Zespół tworzą:

Katarzyna Gracz - wokalistka, znana wcześniej z zespołu Moonlight, następnie pracująca jako prezenter w Radio As i Radio Plus, a ostatnio śpiewała w szczecińskim zespole "Herba"
Marek Więski - gitara, grający wcześniej w kilku studenckich zespołach, a ostatnio w swingowym zespole "OYOM"
Krzysztof Szmatłoch - bas, grający w szczecińskich formacjach " Free Blues Band" i "Vinders"
Jerzy Jędra - perkusja, muzyk-legenda szczecińskiej sceny muzycznej, potrafiący ogarnąć wszelkie gatunki
i klimaty muzyczne.
Paweł Flak – gitara, pasjonat klasycznego rocka, grający wcześniej w studenckich zespołach hard rockowych
i heavy metalowych, a ostatnio po dłuższej przerwie znowu na rockowej scenie.

Fotografia Henia: Łukasz Popielarz

Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply
Dom Kultury Słowianin

Dom Kultury Słowianin

ul. Korzeniowskiego 2, Szczecin

91 4345655, 91 4890359
dkslowianin@o2.pl
http://www.dkslowianin.dt.pl