24.02.2018
21:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
25/40zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Seth Walker (USA)

Seth Walker (USA)
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

SETH WALKER (USA)
Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie 

Wielowymiarowy muzyk już niebawem we Free Blues Club!

Przez ostatnie 10 lat Seth Walker uznawany był za jednego z najbardziej szanowanych twórców w Stanach Zjednoczonych. Wielowymiarowy talent, posiadający zdolność łączenia melodii i słów z bogatym i nietuzinkowym, południowym głosem. Jego ostatni album '"Gotta Get Back", wyprodukowany przez Jano Rix'a z The Wood Brothers, jest kolejnym dziełem szerzącym jego dobrą markę.

Seth Walker dorastał w wiejskiej społeczności w Północnej Karolinie. Jako syn nauczycieli muzyki, Seth grał na wiolonczeli jeszcze długo przed odkryciem sześciu strun w jego dwudzieste urodziny. Przygodę z bluesem rozpoczął dzięki swemu wujowi, który także był muzykiem.

Jego niekończącym się źródłem inspiracji są T-Bone Walker, Snooks Eaglin i B.B. King. W latach 1997-2015 wydał aż siedem albumów, wkracząjąc do TOP 20 przebojów Americana i otrzymując świetne recenzje od m.in. National Public Radio, American Songwriter, No Depression i Blues Revue.

Oprócz szeroko pojętych działań związanych z nagrywaniem i pisaniem piosenek, Seth intensywnie koncertuje na całym świecie. Otwierał występy takich artystów jak The Mavericks, The Wood Brothers, Raul Malo, Paul Thorn i Ruthie Foster.

Aktualnie dzieli swój czas między Nowym Orleanem i Nowym Jorkiem, wcześniej mieszkając w Austin i Nashville. Wykorzystał to doświadczenie mądrze, wsłuchując się w dźwięki i chłonąc różnorodność tych miejsc. Z szacunkiem do korzeni i tradycji, a także z uznaniem dla muzyki współczesnej, Seth w wysublimowany i przyjemny sposób łączy różne style: blues, gospel, pop, r&b, rock i country.

Skład zespołu: 
Seth Walker – wokal, gitara
Miles Weeks - bas
Benjamin Teters - perkusja

Cytaty prasy:
"Gitarzysta kompletny i jeszcze lepszy wokalista, destylujący duszę Ray'a Charles'a, południowy urok Delberta McClintona i swojski blues (a la Percy Mayfield) w swoje własne, odrębne brzmienie." - The Vinyl District

http://sethwalker.com/
https://www.facebook.com/sethwalkermusic

Seth Walker (USA)
Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl