29.01.2018
19:00

Miejsce
Teatr Mały

Wstęp
5zł

Kategoria
Spektakl

Pełna kultura

Dzienniki Majdanu

Dzienniki Majdanu
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Natalia Worożbyt
„Dzienniki Majdanu”

reż. Grzegorz Jaremko
obsada: Joanna Matuszak, Magdalena Myszkiewicz, Arkadiusz Buszko, Michał Lewandowski, Wojciech Sandach

Cykl czytań „Goście, goście!” rozpocznie głośny tekst Natalii Worożbyt „Dzienniki Majdanu”. Dokumentalny scenariusz to spisywane na gorąco relacje uczestników protestów na kijowskim Majdanie Niezależności. Natalia Worożbyt posługuje się językiem ulicy, ukazując ludzi w oku cyklonu, bada temperaturę rewolucyjnego wrzenia. W tekście poznajmy bohaterów zdarzeń – lekarzy, profesorów, studentów, gospodynie domowe, artystów i urzędników, wszystkich tych, którzy ramię w ramię stali obok siebie na ogarniętych wojną ulicach Kijowa. Jak wygląda rewolucja widziana od środka, oczami zwykłych ludzi? Co zostało z tych emocji dziś? Jakie są konsekwencje tych wydarzeń?

„Goście, goście!” – projekt czytań scenicznych dramatów ukraińskich

Ideą projektu „Goście, goście!” jest dostrzeżenie zmieniającego się krajobrazu społecznego Polski i Szczecina ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości narodowych i obcokrajowców zamieszkujących naszą „małą ojczyznę”. Po raz pierwszy od dziesiątek lat Polska staje się domem dla wielu przybywających do nas imigrantów. Spotykani na ulicach Szczecina Ukraińcy, Skandynawowie czy Niemcy stali się nowymi mieszkańcami naszego miasta. Projekt zakłada nie tylko zapoznanie Szczecinian ze współczesną dramaturgią naszych sąsiadów, ale także zaproszenie ich do naszego teatru w charakterze widzów. Współczesną dramaturgię zaprezentują aktorzy Teatru Współczesnego w interpretacji reżyserów młodego pokolenia. Liczymy na to, że uderzenie młodej energii wzbudzi ogromną dawkę emocji, a także stworzy z pomocą sztuki wspólnotę kilku kultur i języków.

W pierwszym sezonie mamy szansę zapoznać mieszkańców Szczecina ze współczesną dramaturgią Ukrainy. Cykl obejmuje cztery czytania sceniczne, które będą miały miejsce w Teatrze Małym raz w miesiącu, od stycznia do kwietnia. Po każdym czytaniu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w kasie Teatru Współczesnego.

Teatr Mały

Teatr Mały

Księcia Bogusława X 6, 70-440 Szczecin

91 488 65 55
bow@wspolczesny.szczecin.pl
www.wspolczesny.szczecin.pl/44,teatr_maly.html