18.01.2018
10:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
płatny

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Ferie w Zamku

Ferie w Zamku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

F E R I E   W   Z A M K U

Opowieści z wojaży. Świadomi podróżnicy
15 – 19.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), karnet tygodniowy: 50 zł

Prowadzenie: Agata Ilnicka Hegel, animatorka kultury

Edukacyjne warsztaty dla dzieci (6-12 lat).

Podczas pięciu spotkań warsztatowych mali uczestnicy przemienią się w podróżników, obserwatorów i  myślicieli, zmagających się z wyzwaniami dotyczącymi różnic międzykulturowych i współzależności na naszej planecie. Poprzez gry i zabawy będziemy rozwijać wrażliwość i wyobraźnię. Poznamy triki i logistykę pakowania się prawdziwego wojażera i stworzymy własne artefakty – pamiątki z podróży. Historia naszych wypraw zmieni się w niezwykły list z przyszłości.

Zapraszamy wszystkich dziarskich, ciekawych świata i otwartych na przygodę!

Warsztaty rzeźbiarskie 
15 – 19 oraz 22 – 26.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 13.00-14.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), bilet jednorazowy: 10 zł

Prowadzenie: Wiktor Zubek
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat. 

Dzieci będą się uczyć rzeźbienia poprzez zabawę. Tematami zajęć będą: twarz i jej profil, postaci (np. gryf, rycerz, muzyk, anioł), zwierzątka leśne i morskie oraz statki. Uczestnicy poznają również technikę tworzenia naczyń użytkowych – talerzy, pater, wazonów.

Seans „Coco” w Kinie Zamek
15-19.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00, Sala Kina „Zamek” (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Seanse bez reklam!

2017, Słowenia, Azerbejdżan, Turcja,  Czarnogóra, Serbia, USA, Familijny, Przygodowy, Animacja, 109 min
Reżyseria: Lee Unkrich

Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela...

Bajkogranie, czyli wierszyki ze szczyptą muzyki
20,27.01.2018 (soboty), godz. 12.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 15 zł dziecko, 20 zł opiekun; ilość miejsc ograniczona

20.01.2018 / Słoń Trąbalski i puzon
27.01.2018 / Rzepka i klarnet

Warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Celem zajęć jest rozwój wyobraźni najmłodszych widzów, którzy przez zabawę zgłębiają tajniki teatru i muzyki.

Podczas zajęć dzieci poznają budowę poszczególnych instrumentów oraz zapoznają się z ich brzmieniem wysłuchując różnego rodzaju fragmentów muzycznych. W trakcie takich spotkań, które mają charakter warsztatów, dzieci budują teatralną scenografię, dobierają kostiumy, obsadzają role i wspólnie z aktorem wystawiają miniprzedstawienie.

Każde spotkanie cyklu poświęcone jest innemu utworowi literackiemu i towarzyszy mu prezentacja innego instrumentu muzycznego.

Warsztaty poprowadzi Jakub Gwit z Teatru Rozmaitości „Gwitajcie”.

Louise nad morzem
22-26.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00, Sala Kina „Zamek” (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób) Seanse bez reklam!

2016, Belgia, Francja, Animacja, 70 min
reżyseria: Jean-François Laguionie

Tytułowa Louise to starsza pani, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Szanse na wydostanie się są zerowe. Ale Louise nie wpada w panikę. Postanawia samotnie przetrwać zimę. Nie będzie to łatwe. Jednak z czasem ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Louise brakuje tak wielu rzeczy, ale znajduje coś bezcennego ― odzyskuje wiarę w siebie. Zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom, a także swym trudnym wspomnieniom… Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

„Film przykuwa uwagę świadomymi spowolnieniami i powściągliwością, które ukazują piękno prostoty animacji. Reżyser stopniowo odsłania wewnętrzny świat bohaterki: to jak leczy ona swoją pamięć. Jean-François Laguionie tworzy wzruszające, poetyckie obrazy z dziecięcą dociekliwością i uwagą przyglądając się emocjom bohaterki”. Olivier Bouchard – Cinefilic

Animacja wyróżniona nagrodą publiczności na festiwalu Animator 2017 w Poznaniu. Film zdobywcy Złotej Palmy za "Rowing Across the Atlantic".

„Z bum bum rurką za pan brat!” Zimowe przygody muzyczne
22 – 26.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), karnet tygodniowy: 50 zł

Prowadzenie: Katarzyna Rydzak (Akademia Sztuki)

Cykl warsztatów muzyczno-ruchowych dla dzieci (6 -12 lat). Uczestników czeka spotkanie z mało znanymi jeszcze w Polsce dzwonkami rurowymi, czyli Handchimes (z grupy instrumentów perkusyjnych). 
Warsztaty poszerzą świadomość muzyczną dzieci (w programie m. in. aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss i ćwiczenia muzykoterapeutyczne), rozwiną pamięć melodyczną i rytmiczną. Uświadomią dzieciom wartość gry zespołowej i zapewnią świetną zabawę!

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl