23.02.2018
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Złota Jesień & Welur z cyklu Tego Słucham

Złota Jesień & Welur z cyklu Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Złota Jesień & Welur w Domku Grabarza
Dwa szalone gitarowe zespoły, które mają wspólny mianownik „noise”: Złota Jesień i Welur to skład najbliższego koncertu cyklu Tego Słucham, który odbędzie się w piątek 23 lutego w Domku Grabarza.

Złota Jesień to niezdrowo intensywny skład z Warszawy mieszający jazgotliwego noise punka z heroinowym dream popem z wpływami elektroakustycznej improwizacji, garage rocka i innych snobistycznych gatunków. ). Ich koncerty niepokojąco często kończą się uszkodzeniem sprzętu lub ciała. Doskonale znani na scenie alternatywnej, zbierają świetne recenzje, odwiedzili OFF Festival w 2015. 
Na sowim koncie mają singiel "Młynów" (własnym sumptem, 2014), LP "Girl Nothing" (Jasień/Instant Classic, 2015) i EP "Czyściec" (Jasień, 2016Członkowie zespołu działają solowo na różnych polach obejmujących awangardę, footwork, granie imprez z dziwną muzyką taneczną i free jazz.
"Złota Jesień odwraca się od Sonic Youth, od metody wypełniania treścią formy zwrotka-refren i odpadania od niej w improwizację, a potem grzecznego powrotu do porządku. Tu nie wiadomo, co się wydarzy." Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza.

Welur to świeża krew. Co prawda mają na razie tylko jeden numer do odsłuchania, ale od dłuższego czasu, dzięki koncertom, mają opinię nadziei polskich głośnych gitar. Sami o sobie piszą tak: „Dążymy do indukcji tego co kłuje i nas przerasta, tego co ulotne i przede wszystkim pozalingwistyczne <<<zieew>>  dlatego staramy się nas ujmować w słowa jak najmniej. Chociaż czasem trzeba. Preferencje implikują określenie nas jako zespół noise emo, emo, emo noise, indie, indie noise, rock”

FB: https://www.facebook.com/events/342902539525575
Muza:
Welur
https://youtu.be/4RT2mWhyqbE
ZJ
https://youtu.be/dnuxEoijOhQ 
www.zlotajesien.bandcamp.com

Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org