11.03.2018
20:00

Miejsce
Free Blues Club

Wstęp
15/25zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Benjamin Piat (FRA)

Benjamin Piat (FRA)
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

BENJAMIN PIAT (FRA)
Wstęp: 25 zł / 15 zł (dla uczniów/studentów/członków i kursantów stowarzyszenia Alliance Française) 

Na zaproszenie Alliance Française i Instytutu Francuskiego w marcu artysta odbędzie tournée w Polsce. Nie zabraknie go także w naszym klubie! 

Benjamin Piat to młody artysta z pokolenia trzydziestolatków, który zdobywa coraz to większą popularność na całym świecie. Właśnie wydał drugi album w swojej karierze zatytułowany “L’échappée belle” z aranżacjami autorstwa Sebastiena Martela.

Benjamin Piat zagrał już ponad 350 koncertów we Francji, a także za granicą. Artysta współpracował z wieloma znakomitymi muzykami t.j. B-Roy (akordeonista Manu Chao) czy La Ruda. Podczas swojego pierwszego tournée dzielił scenę z takimi sławami jak Tété, Anis czy Oldelaf. Jego piosenki “Marquise” czy “L’avis” grano w 18 rozgłośniach radiowych na całym świecie między innymi w Boliwii, Meksyku, Kanadzie, Grecji, Polsce, Australii czy na Litwie.

Utwory z nowej płyty Piata zostały nagrane w znanym studiu nagraniowym “Studio Vega” w Carpentras. Piosenki z tego albumu są bardziej osobiste, wyraźnie słychać na nich wpływy zagranicznych podróży, płyta obfituje w swingujące rytmy.

Piat zaprasza swoich słuchaczy do fascynującej podróży z piosenkami o niezwykle intrygujących tytułach t.j. Coccinelle, Camille, Sarah Lee Johnson... Doceniany i wspierany przez takich artystów francuskich jak aktor - Jean Rochefort, wokalista zespołu Tryo-Guizmo, basista Renana Luce-Martin Gamet, perkusista Marca Lavoine, Carmen Maria Vega…-Tom Milteau, a także Christophe Mali. Nie przestaje zadziwiać.  

http://benjaminpiat.fr/
https://www.facebook.com/BenjaminPiatOfficiel

Benjamin Piat (FRA)
Free Blues Club

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

91 485 31 61, 510 060 210
biuro@freebluesclub.pl
http://www.freebluesclub.pl