14.03.2018
18:00

Miejsce
13muz

Wstęp
15/20zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Magic Flute

Magic Flute
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

MAGIC FLUTE

Dwie utalentowane artystki młodego pokolenia: Olga Bila (Polska - Ukraina) i Olga Zernaieva (Ukraina) zapraszają Państwa już 14 marca (środa) do Domu Kultury 13 Muz na wieczór z muzyką kameralną i koncert pt.: Magic Flute . Nie zabraknie pozycji wybitnych kompozytorów muzyki fletowej, takich jak: François Borne, Wilhelm Popp, Albert Pérílhou, Johann Sebastian Bach.
Dźwięki fortepianu i fletu wypełnią salę koncertową Domu Kultury już o godzinie 18.00. Koncert poprowadzi Katarzyna Kubińska

Olha Zernaieva - flet (Ukraina)
Laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów. Studiowała na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku, gdzie uzyskała tytuł magistra a także ukończyła studia podyplomowe. Była stypendystką Prezydenta Ukrainy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierownictwem prof. Feliksa Rengglі (Niemcy) i prof. Petera- Lukasza Grafa (Szwajcaria).
Występowała jako solіstka w salach koncertowych Ukrainy, Szwajcarii, Francji, Niemiec i Chin. Prowadziła lekcje gry fletu w Międzynarodowej szkole fletowej w Syamin (Chiny) i szkołach muzycznych II stopnia w m. Mariupol i Krywyj Rig (Ukraina).
Od października 2014 roku jest solistką Katedry muzyki kameralnej i nauczycielem fletu w Akademii Muzycznej im. M. Glinki w m. Dnipro (Ukraina).

Olha Bila - fortepian (Ukraina-Polska)
Laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów, uczestniczka festiwali muzyki klasycznej. Studiowała fortepian na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku pod kierownictwem prof. Natalii Czesnokowej. Skończyła również studia podyplomowe. Swoje umiejętności doskonaliła na lekcjach u prof. Igora Riabowa (Ukraina), prof. Susanny Arabkiercewej (Rosja), prof. Wiery Nosinej (Rosja).
Pracowała jako nauczycielka gry na fortepianie w szkołach muzycznych oraz jako akompaniator dyrygentów i wokalistów w Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku.
W 2015 roku przeprowadziła się do Polski. Obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie pracuje jako akompaniator solistów i chóru a także jako członek orkiestry. Występuje w salach koncertowych na terenie Polski i Niemiec grając koncerty z wokalistami, kwartetem "Ba-rock" i zespołem wokalno - instrumentalnym “Fairy Ladies”.

Bilety 20 zł normalne, 15 zł ulgowe dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK 13 Muz.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu