16.03.2018
19:00

Miejsce
Rocker Club

Wstęp
20/25zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Divine Weep & Headbanger

Divine Weep & Headbanger
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

DIVINE WEEP | HEADBANGER

Piątek 16 marca będzie w Szczecinie świętem tradycyjnego heavy metalu. Na scenie Rocker Clubu swój pierwszy koncert w tym mieście zagra białostocka formacja Divine Weep. Heavymetalowcy ze stolicy Podlasia w 2016 roku udanie zaprezentowali się na festiwalu Rock Hard Ride Free w pobliskim Goleniowie, ale w Szczecinie jeszcze nie byli.

Divine Weep obraca się w kręgu heavy metalu zakorzenionego w tradycji, ale podanego we współczesnej formie. Na koncie ma dwa albumy studyjne, z których ostatni, zatytułowany „Tears of the Ages" został wydany w 2016 roku. Zespół dzielił w ostatnich latach scenę z takimi formacjami jak Turbo, Vader, Kat & Roman Kostrzewski czy Blaze Bayley. Aktualnie powstają kompozycje na kolejny album, który powinien ujrzeć światło dzienne w tym roku. Jego zapowiedzią był ubiegłoroczny singiel „Austere Obscurity" zilustrowany teledyskiem, w którym po raz pierwszy w roli wokalisty zaprezentował się Mateusz Drzewicz.

Gościem białostockiej ekipy w Rockerze będzie miejscowy Headbanger. Zespół powstał dobrych kilka lat temu, ale liczne zmiany składu uniemożliwiały mu zaistnienie na dobre w świadomości słuchaczy. Aż do roku 2017, u którego schyłku Headbanger zaprezentował swój debiutancki album „First To Fight". Płyta utrzymana w nurcie klasycznego hard'n'heavy z okładką wybitnego polskiego rysownika Jerzego Kurczaka już zdobywa uznanie nie tylko wśród rodzimych odbiorców.

Rocker Club

Rocker Club

ul. Partyzantów 2, Szczecin

91 488 55 00
rocker@rockerclub.pl
www.rockerclub.pl