24.03.2018
20:30

Miejsce
Klub Storrady - Domek Grabarza

Wstęp
20zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

3moonboys & Grupa Etyka Kurpina - Tego Słucham

3moonboys & Grupa Etyka Kurpina -  Tego Słucham
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Z cyklu Tego Słucham
3moonboys & Grupa Etyka Kurpina

Cykl Tego Słucham zaprasza na krautowe piosenki  i kolaże z kaset na żywo. Na scenie pojawi się eklektyczny, bydgoski skład 3moonboys, który połączył w idealnej proporcji transowy post-rock i formę klasycznych piosenek. Wieczór otworzy Grupa Etyka Kurpina, czyli szalony projekt patchworkowego kolażu kasetowego. Koncert w sobotę 24 marca w Domku Grabarza.
3moonboys istnieją już 13 lat, na koncie mają kilka płyt i blisko dwieście koncertów. Dokładnie 8 lutego ukazuje się ich nowy album, na którym pokazują inną twarz. Formacja porzuciła typowe formy piosenkowe, by eksplorować zawsze obecny w jej muzyce motoryczny trans. Płyta „Zawsze jest za krótko” to wypadkowa noise’u, popu i elektroniki. Coś dla fanów krautowych brzmień opartych na wyeksponowanym rytmie, jak i dla tych, którzy doceniają psychodeliczną elektronikę zgrabnie osadzoną w post-rockowe ramy. 3moonboys tworzą: Radek Drwęcki, Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Piotr Michalski, Miłosz Runge.

Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicz, który posługuje się  techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo, przy użyciu magnetofonów (2x "Philips d6350", 2x "sony wm-d6c", aiwa TP-VS615). Grupa Etyka Kurpina to improwizowane, oniryczne opowieści, pełne nieoczywistych zestawień dźwiękowych wprowadzające słuchacza w surrealistyczny świat plądrofonii.

Muza:
http://youtu.be/pkAGQJDwNks
3moonboys.bandcamp.com
http://grupaetykakurpina.bandcamp.com
http://goo.gl/DtzPRx

fot. Antoni Torzewski

3moonboys & Grupa Etyka Kurpina -  Tego Słucham
Klub Storrady - Domek Grabarza

Klub Storrady - Domek Grabarza

ul. Storrady-Świętosławy 2 71-602 Szczecin

91 489 49 09, 665 420 764
kontakt@storrady.org
http://storrady.org