03.03.2018
20:00


Pełna kultura

Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie

Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie
Darius Brubeck Quartet
Danuta Stenka, Anna Dereszowska, ambasadorki Legalnej Kultury


Połączy ich jazz, Szczecin Jazz

Gwiazdy sceny i gwiazdy światowego jazzu. Danuta Stenka i Anna Dereszowska, ambasadorki Legalnej Kultury oraz pianista Darius Brubeck. Usłyszymy ich na koncercie 3. marca na festiwalu Szczecin Jazz.

 Słynny koncert Davida Brubecka sprzed sześćdziesięciu lat był nie tylko pierwszym występem amerykańskiego jazzmana w krajach tak zwanej demokracji ludowej, ale początkiem czegoś znacznie ważniejszego – kulturalnej misji, która miała pomóc skruszyć Mur Berliński i zerwać żelazną kurtynę. Amerykanie mieli nadzieję, że koncerty popularnej muzyki w krajach nadzorowanych przez ZSRR, przekonają publiczność do wartości i stylu życia zachodniego świata. I rzeczywiście nie mylili się. Amerykańska kultura w ogromnym stopniu przyczyniła się do upadku komunizmu, zdobywając serca i umysły mieszkańców komunistycznego bloku.

Działania Legalnej Kultury również opierają się na wierze w kulturę i jej wpływ na społeczne postawy. Ta jedyna w Polsce antypiracka kampania społeczna przekonuje, że kultura jest wspólnotą twórców i odbiorców, do której funkcjonowania konieczny jest wzajemny szacunek. LK nie straszy użytkowników Internetu konsekwencjami karnymi za korzystanie z pirackich źródeł, ale cierpliwie edukuje i pokazuje, że z kultury można korzystać w sposób uczciwy, zgodny z prawem i wolą twórców. Gala Legalnej Kultury i koncert upamiętniający szczeciński występ Davida Brubecka to wyraz wiary w kulturę, jako narzędzie zmiany świata na lepsze poprzez dotarcie do serc i umysłów. 

60 lecie Brubecka - od Szczecina się zaczęło

Jak jazz jest ważny dla tożsamości Szczecina niech świadczy o tym ta historia:

W marcu 1958 r. od Szczecina rozpoczęło się po Polsce tournee znakomitego pianisty Davida Brubecka. I 60 lat później (3. marca 2018 r.) niejako wrócimy do tego wydarzenia. Wrócimy podczas koncertu Dariusa Brubecka, który jako 11-sto letni chłopiec był wtedy, w 1958 r., z ojcem w naszym mieście. Z pewnością usłyszymy wielki przebój „Take five”.

Gala Legalnej Kultury

W czasie tego koncertu usłyszymy aktorki śpiewające jazz. Zaproszenie przyjęły ambasadorki Legalnej Kultury, Danuta Stenka, Anna Dereszowska. Zaśpiewają znane standardy. Usłyszymy je między innymi w aranżacjach takich przebojów jak „Jej portret”, czy też „Sing, sing”.

3 marca godz. 20.00
Filharmonia w Szczecinie
Bilety w cenie: 70 zł, 80 zł, 90 zł
Do nabycia: http://bit.ly/2CpDibE

Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl