11.03.2018
17:00


Pełna kultura

Sklep z Ptasimi Piórami - Jubileusz 40-lecia

Sklep z Ptasimi Piórami  - Jubileusz 40-lecia
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Sklep z Ptasimi Piórami
Jubileusz 40-lecia

Koncert symfoniczny i nowa płyta

Z okazji Jubileuszu 40-lecia Sklep z Ptasimi Piórami zagra koncert z Orkiestrą Symfoniczną Szczecińskiej Filharmonii. Zabrzmią autorskie kompozycje Ryszarda Leoszewskiego. Będą utwory zarówno dobrze znane publiczności z albumów: „Stempelek”, „Ulica Mandelsztama”, „O czym pani marzy”, „Wiem jak nie jest” do słów Osipa Mandelsztama, Barbary Stenki, czy Marka Maja, jak i najnowsze piosenki z płyty „Taką cię widzę”. 

Sklep z Ptasimi Piórami zagra w składzie: Ryszard Leoszewski (gitara, śpiew), Mariusz Smoliński (fortepian), Krzysztof Ciesielski (kontrabas), Lech Grochala (perkusja), a Orkiestrą będzie dyrygował Bohdan Jarmołowicz, który jest jednocześnie aranżerem większości utworów. Gościnnie wystąpią: piosenkarka - Magda Umer i dziennikarz, aktor - Bronisław Cieślak.

Koncert w Filharmonii zbiega się z premierą płyty Sklepu z Ptasimi Piórami „Taką cię widzę”. Zawiera ona 14 piosenek z muzyką lidera zespołu do wierszy niedawno zmarłego, wybitnego polskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. Wśród nich: „Miasteczko zapomniane”, „W oczekiwaniu na twoje przebudzenie”, „Ochroń nas Boże przed burzą” i „W otchłani być bez pani”. Tę ostatnią Ryszard Leoszewski śpiewa w duecie z Joanną Kołaczkowską. W kilku utworach gościnnie na trąbce i flugelhornie zagrał Patrycjusz Gruszecki. Projekt plastyczny okładki jest dziełem Leszka Żebrowskiego.

Jubileusz i wydawnictwo dofinansowano ze środków Miasta Szczecin.

https://www.youtube.com/watch?v=IeW_LVREt-0&lc=z22defoh1rnzjbktaacdp430gsswqvgisz3ak01zulpw03c010c
http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/760-Sklep_z_Ptasimi_Piorami

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, 70-515 Szczecin

91 430 95 10, 539 94 94 54 - kasa
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
www.filharmonia.szczecin.pl